اخباراخبار اقتصادی امارات

45 درصد سرمایه گذاران، خریدهای عمده خود را به تعویق انداختند

کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در امارات دارند بخوانند: تورم، امنیت سایبری و رکود، نگرانی اصلی سرمایه گذاران در امارات

نمایی از شهر دبی

نتایج یک نظر سنجی در امارات متحده عربی نشان می دهد که سرمایه گذاران بیش از همه نگران رکود تورمی و حمله سایبری برای سرمایه‌گذاری در امارات هستند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، نظرسنجی سه ماهه انجام شده توسط گروه جهانی یو بی اس “UBS” نشان داد که تورم، امنیت سایبری و خطرات رکود اقتصادی احتمالی نگرانی اصلی  برای سرمایه‌گذاری در امارات است.

لذا سرمایه گذاران وتجار ایرانی باید با نگاه احتمال وقوع زکود تورمی در جهان و امارات تصمیمات خود را در حوزه سرمایه گذاری در امارات متحده عربی دنبال کنند.

این نظرسنجی شامل بیش از 2800 سرمایه گذار و 1100 صاحب کسب و کار در 14 بازار بود و داده های آن در مورد سرمایه گذاران در امارات به این نتیجه رسید:

  • حدود 45 درصد از سرمایه گذاران در امارات خریدهای بزرگ را به تعویق می اندازند.
  • 72 درصد از سرمایه گذاران امارات نگران تأثیر بلندمدت بر پس انداز بازنشستگی و پول برای نسل های آینده هستند. دادهای آماری نیز نشان می دهد که علیرغم نگرانی‌های تورمی، جریان نقدی از ماه مه اندکی کاهش یافته است.
  • با این حال این نظر سنجی نشان داد که با توجه به افزایش سرمایه گذاری در بازار، 33 درصد از سرمایه گذاران در امارات اظهار داشتند که حتی در صورت کاهش 10 درصدی بازارها، سرمایه گذاری های خود را افزایش خواهند داد.

صاحبان مشاغل نگران افزایش هزینه مواد هستند، زیرا 44 درصد آنها در شش ماه گذشته قیمت ها را افزایش داده اند و 48 درصد آنها قرار است در نیمه دوم سال جاری قیمت ها را افزایش دهند.

افت جهانی خوش‌بینی سرمایه‌گذاران

در سطح جهانی خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران دارای خالص دارایی‌های بزرگ به دلیل ادامه نگرانی‌ها در مورد تأثیر تورم اقتصادی و اثرات آن کرونا بر بازار و نیز جنگ جاری در اوکراین به اولین سطوح خود در طول شیوع همه‌گیری کرونا کاهش یافته است.

از سوی دیگر، خوش‌بینی صاحبان مشاغل پس از بیشترین کاهش در دو سال اخیر افزایش یافت و اکثر آنها قصد دارند در طی 12 ماه آینده به استخدام کارگر و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار خود ادامه دهند، زیرا حدود نیمی از صاحبان مشاغل انتظار دارند قیمت‌ها در سال آیندهو شش ماه مانده در سال میلادی افزایش یابد. این افزایش قیمت ناشی از افزایش هزینه های مادی و نگرانی در مورد تورم دستمزد است.

ترجمه و تنظیم: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
رشد 60 درصدی خرید و فروش املاک در دبی
نوشتهٔ بعدی
طراحی مدل سه مرحله ای برای رگولاتوری ارزهای دیجیتال

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست