اخباراخبار اقتصادی امارات

وزارت انرژی و زیرساخت امارات متحده عربی همزمان با هفته جهانی آب اکسپو ۲۰۲۰ انجام داد:

رونمایی از پروژه‌های استراتژی امنیت آب امارات متحده عربی ۲۰۳۶

رونمایی از پروژه‌های استراتژی امنیت آب امارات متحده عربی ۲۰۳۶

وزیر انرژی و زیرساخت امارات متحده عربی با اشاره به اینکه که کمبود آب یکی از مسائل اصلی پیش روی کشورهای عرب منطقه است، گفت: «حفاظت از منابع آب، در راستای رشد جمعیتی، چالشی مهم است که نیازمند همکاری بین المللی است.»

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، سهیل بن محمد المزروعی، وزیر انرژی و زیرساخت امارات متحده عربی، در جریان راه‌اندازی چهار طرح پیشروی ملی برای تضمین پایداری منابع آب، گفت: «دولت امارات قویاً معتقد است که امنیت آب یک نیاز اساسی برای توسعه پایدار است. بنابراین، استراتژی امنیت آب امارات متحده عربی 2036 را با هدف تضمین پایداری و سهولت دسترسی به منابع آبی در شرایط عادی و فوق‌العاده تدوین کرده‌ایم.»

این مقام ارشد امارات تاکید کرد: «امارات متحده عربی به دلیل کمبود منابع آب طبیعی با چالش جدی مواجه است، زیرا در منطقه خشکی قرار دارد که از محرومیت‌های طبیعی مخوف ناشی از کمبود باران، دمای بالا و نبود منبع آب دائمی رنج می برد.»

وی افزود: «علاوه بر مسائل طبیعی چالش دیگر پیش رو افزایش مصرف آب به دلیل رشد جمعیت و توسعه اقتصادی و کشاورزی است.»

وی این اظهارات را در حاشیه شرکت این وزارتخانه در هفته جهانی آب به میزبانی امارات در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی بیان کرد که در آن موضوعات مرتبط از جمله سیستم دیجیتال مدیریت آب در تاسیسات زیرساختی، طرح مدیریت یکپارچه سدها و تاسیسات آبی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

این رویداد با حضور نمایندگان مقامات فدرال و محلی، به عنوان بخشی از تلاش های این وزارتخانه برای دستیابی به اهداف استراتژی امنیت آب امارات متحده عربی 2036 برگزار می شود.

پروژه نقشه هیدروژئولوژیکی کشور فاز یک خود را راه اندازی کرده است که هدف آن ایجاد یک پایگاه داده مکانی دقیق و مجموعه ای از نقشه های دیجیتالی مخازن آب زیرزمینی و حوزه‌های آب سطحی است.

نتایج این پروژه برای پیش‌نویس سیاست‌های بهره‌برداری و حفظ منابع آب زیرزمینی و سطحی، مطالعه سدها و تأسیسات آبی و تعیین قابلیت‌ها، سطح و کیفیت آب‌های زیرزمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد که داده‌های مربوط به شاخص‌های ششمین هدف توسعه پایدار را به منابع آب، یکی از ابتکارات استراتژی امنیت آب امارات متحده عربی 2036 ارائه می‌دهد.

المزروعی همچنین پروژه مدیریت یکپارچه سدها و تأسیسات آب را راه اندازی کرد که یک برنامه هوشمند است که هشدارهای مربوط به سیل را اعلام می‌کند. این یکی از سیستم های هوشمند توسعه یافته توسط این وزارتخانه برای نظارت بر اثرات سیلاب بر دره ها و سدها به صورت لحظه ای، طبقه بندی خطرناک ترین مناطق در زمان بارندگی و اطلاع رسانی به موقع به مردم است که باعث تقویت مسئولیت اجتماعی افراد نسبت به تاسیسات سد و آب می شود.

نوشتهٔ پیشین
تجارت خارجی غیرنفتی کشور ۱۰۰ میلیارد دلاری شد
نوشتهٔ بعدی
اجلاس انوستوپیا با موضوع «اقتصاد جدید» آغاز به کار کرد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست