اخباراخبار اقتصادی ایران

روز جهانی نمایشگاه‌ها فرصتی برای معرفی جایگاه صنعت نمایشگاهی

https://news.bizleadershub.com/?p=12275

همایش صنعت نمایشگاهی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی نمایشگاه‌ها در سال ۲۰۲۲، امروز شنبه ۲۱ خرداد در سالن اجلاس سران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تجاری ایران در امارات به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ در این همایش آقای پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، آقای رازدار مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از تشکل‌های صنعت نمایشگاهی پیشکسوتان و فعالان نمایشگاهی، انجمن صنفی کارفرمایی غرفه سازان و انجمن نمایشگاه‌ها و رویداد‌های خارجی حضور دارند.

آقای هومن رازدار در گردهمایی صنعت نمایشگاه‌ها گفت: فرصت گردهمایی روز جهانی نمایشگا‌ها و نقش اثر گذار رویداد‌های نمایشگاهی در توسعه و بهبود اقتصاد در سطح کشور را به نحو مطلوب با همگرایی و استفاده از خرد جمعی مورد نظر قرار داده‌ایم.

علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، در آیین روز جهانی نمایشگاه‌ها با بیان اینکه از آغاز فعالیت دولت سیزدهم به دنبال مانع‌زدایی در مسیر تجارت بودیم، گفت: سیاست جدید دولت، توسعه بازار است و نقش نمایشگاه‌ها در این زمینه قابل اهمیت است و باید پیگیری شود.

پیمان‌پاک با بیان اینکه فعالیت در دولت سیزدهم از طریق تعیین نقشه راه و برنامه درست کمی آغاز شده است، گفت: برنامه داشتن با عددگذاری برای رسیدن به اهداف دقیق‌‍‌‌تر است و به راحتی در معرض نقد گذاشته می‌شود.

پیمان‌پاک همچنین با اشاره به نامگذاری سال 1401 از سوی مقام معظم رهبری به نام تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، گفت: بر همین اساس حرکت صادرات و تجارت در مرزهای دانش، باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: دانش‌بنیان در حوزه تجارت به معنای استفاده از فرصت‌هایی همچون متاورس، رمزارزها، رفتن در فضای b2b، b2c، توزیع مویرگی، خرده‌فروشی در بازارهای هدف، ورود به بازارهای مقصد و… است.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی وارد نسل‌های جدیدی شده است، افزود: با توجه به ورود جهان به مسیری جدید باید با نوآوری و دیدگاه‌های نو به صنعت و تجارت پرداخته شود.

بنابراین گزارش، امسال هفتمین سال است که با یک ایده از طرف یکی از متخصصان پیشکسوت نمایشگاهی ایران، فعالان نمایشگاهی جهان و ایران همایش صنعت نمایشگاهی را برگزار می‌کنند.

 

نوشتهٔ پیشین
پیش‌بینی رشد ۸ درصدی بخش نفت امارات در سال 2022
نوشتهٔ بعدی
راه اندازی کسب و کار انتهای فعالیت تجاری در دبی نیست، فراتر از آن است

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست