اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی جهان

رشد 60 درصدی خرید و فروش املاک در دبی

رشد 60 درصدی خرید و فروش املاک در دبی

بازار املاک دبی در نیمه اول سال جاری با انباشته شدن سرمایه سرمایه‌گذاران داغ شد و روس‌ها جزو پنج خریدار اصلی بودند زیرا امارت از هجوم ثروت در پی تحریم‌های غرب سود می‌برد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تجاری ایران در امارات به نقل از ایسنا ،

مشاور املاک Betterhomes اعلام کرد: حجم معاملات املاک مسکونی در نیمه اول سال ۶۰ درصد و ارزش املاک فروخته شده ۸۵ درصد افزایش یافته است. برترین خریداران به ترتیب از کشورهای هند، بریتانیا، ایتالیا، روسیه و فرانسه بودند و پس از آن کانادا، امارات متحده عربی، پاکستان، مصر، لبنان و چین قرار گرفتند. اوایل سال جاری گزارش شد که روس‌ها در پی تحریم‌های غرب علیه مسکو به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین، به دنبال پناهگاه مالی به املاک دبی روی آوردند.
این موسسه با استناد به داده‌های دپارتمان اراضی دبی بیان کرد که در نیمه اول سال رکورد ۳۷هزار ۷۶۲ واحد فروخته شده ثبت شد و معاملات بازار ملک مسکونی در مجموع نزدیک به ۸۹ میلیارد درهم (۲۴.۲۳ میلیارد دلار) بوده است.
بازار املاک دبی پس از رکود شدید سال ۲۰۲۰ در اوایل سال گذشته با خرید واحدهای لوکس پس از کاهش محدودیت‌های همه‌گیر توسط امارت سریعتر از بسیاری از شهرهای جهان رشد خود را آغاز کرده است. با این حال، موسسه رتبه‌بندی اس اند پی در ماه اکتبر اعلام کرد: بهبود املاک و مستغلات دبی شکننده و ناهموار است و عرضه بیش از حد املاک مسکونی در بلندمدت بر قیمت‌ها فشار می‌آورد.
مشاور املاک Betterhomes دبی می‌گوید: معاملات املاک لوکس در مقایسه با نیمه اول سال گذشته ۸۷ درصد افزایش یافته است و آپارتمان‌ها ۶۲ درصد از کل معاملات را تشکیل می‌دهند.

نوشتهٔ پیشین
سه بخش جذاب اقتصاد امارات برای سرمایه‌گذاری کدامند؟
نوشتهٔ بعدی
کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در امارات دارند بخوانند: تورم، امنیت سایبری و رکود، نگرانی اصلی سرمایه گذاران در امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست