اخباراخبار اقتصادی ایران

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی کشورهای شورای همکاری

رشد تولید ناخالص داخلی امارات در سال ۲۰۲۲ به ۴.۲ درصد می‌رسد

ساختمان صندوق بین‌المللی پول

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی، پیش‌بینی خود از رشد تولید ناخالص داخلی در کشورهای عضو شورای همکاری را اعلام کرد که نشان‌دهنده روند مثبت در همه این کشورها است. بر اساس این پیش‌بینی، رشد اقتصادی امارات متحده عربی در سال جاری میلادی ۴.۲ درصد و سال آینده میلادی به ۳.۸ درصد می‌رسد

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از میدل ایست نیوز، طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، کویت با پیش‌بینی رشد ۸.۲ درصدی در صدر کشورهای شورای همکاری در سال ۲۰۲۲ قرار گرفت، این در حالی است که این شاخص در سال ۲۰۲۱ عدد ۱.۳ درصد را در کویت ثبت کرده بود.

صندوق بین‌المللی پول رشد تولید ناخالص داخلی در امارات را برای سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به ترتیب ۴.۲ و ۳.۸ درصد پیش‌بینی کرده است.

این گزارش در رابطه با رشد تولید ناخالص داخلی در قطر هم رشد ۳.۴ درصدی را در سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی کرد؛ این رشد برای بحرین هم به میزان ۳.۳ پیش‌بینی شده است.

صندوق بین‌المللی برای عربستان هم رشد بالایی را پیش‌بینی کرده است و انتظار دارد این کشور رشد ۷.۶ درصدی را در سال ۲۰۲۲ را ثبت کند.

عمان هم طبق بررسی‌ها انتظار می‌رود به رشد ۵.۶ درصدی برسد.

گفتنی است که بانک جهانی در گزارشی که در اواسط ماه جاری منتشر شد، تایید کرد که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با کاهش محدودیت‌های کرونایی و افزایش تدریجی تولید نفت از رکود اقتصادی دو ساله خارج شدند و انتظار می رود که اقتصاد این کشورها در سال ۲۰۲۲ در پی سیاست متنوع سازی اقتصاد و افزایش قیمت نفت، بهبود یابد.

 

نوشتهٔ پیشین
رشد اقتصاد غیرنفتی امارات در سه ماهه اول ۲۰۲۲ به نزدیک ۸ درصد رسید
نوشتهٔ بعدی
خدمات Area2071 در دبی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست