اخباراخبار اقتصادی امارات

۶۶۵ شرکت جدید در سه ماه نخست سال ۲۰۲۲ در منطقه آزاد مرکز چند کالایی دبی ثبت شدند

رشد بی‌سابقه ثبت شرکت در منطقه آزاد DMCC دبی

مرکز چندکالایی دبی (DMCC)

منطقه آزاد مرکز چند کالایی دبی (DMCC)، در سه ماهه اول سال 2022 پذیرای 665 شرکت جدید بود.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، این آمار نشان دهنده بهترین عملکرد در سه ماهه اول سال برای مرکز چند کالایی دبی DMCC از زمان تأسیس آن در سال ۲۰۲۲، بیست سال پیش است.  این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته  13 درصد افزایش نشان می‌دهد و 25 نسبت به میانگین پنج ساله بیشتر است.

این آمار نشان دهنده وضعیت دبی به عنوان یک مقصد تجاری در سطح جهانی و سهولت انجام تجارت با راه اندازی یک شرکت در DMCC است.

احمد بن سلیم، رئیس اجرایی و مدیر اجرایی DMCC گفت: «ثبت 665 شرکت جدید در سه ماه اول سال 2022 رکورد دیگری برای DMCC محسوب می‌شود و پتانسیل عظیم پیوستن به منطقه آزاد ما را در دبی برای جذب جاه طلب ترین شرکت های جهان که به دنبال راه اندازی و انجام تجارت در دبی هستند، نشان می‌دهد.»

وی افزود: «پس از موفقیت چشمگیر اکسپو 2020 دبی، شرایط فوق‌العاده‌ای برای امارت پدید‌آمده‌است و DMCC به ترویج پتانسیل تجاری عظیمی که دبی دارد، ادامه خواهد داد.»

بازارهای کلیدی DMCC مانند هند، بریتانیا، آلمان و فرانسه عملکرد قوی‌تری نسبت به دوره مشابه در سال‌های گذشته داشتند.

DMCC همچنین شاهد 34 درصد افزایش در تشکیل شرکت چینی در دبی در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود. موفقیت این منطقه آزاد در چین پیامد برنامه‌های مهم تعامل به زبان ماندارین از سوی DMCC است که در طول سال گذشته در سراسر کشور و دفتر نمایندگی این منطقه آزاد در شنژن چین اجرا شد.

در همین حال، برنامه های اطلاع رسانی ویژه به بازارهای ترکیه منجر به افزایش ثبت شرکت های فصلی 100 درصدی در طول سه ماهه شده است. DMCC همچنین علاقه فزاینده ای را از مراکز تجاری نوظهور مانند اندونزی و ویتنام به ثبت رسانده است.

پس از راه‌اندازی مرکز رمزارز DMCC در ماه می ۲۰۲۱، DMCC شاهد افزایش تعداد کسب‌وکارهای رمزار و بلاک چینی بود که به این منطقه آزاد پیوستند. تنها در سه ماهه اول سال 2022، 16 درصد از کل ثبت شرکت ها برای فعالیت های مرتبط با رمزار بوده است.

رکوردشکنی سه ماهه اول سال در پی بهترین سال DMCC در سال 2021 اتفاق افتاد که در آن 2485 شرکت به دبی جذب شدند. این نقطه عطف، DMCC را از مرز میزبانی 20 هزار شرکت عضو عبور داد، که نشان‌دهنده ارزش پیشنهادی قابل توجه DMCC برای کسب‌وکارهایی است که می‌خواهند با راه‌اندازی شرکتی در دبی، در سطح بین‌المللی گسترش پیدا کنند و از تجارت جهانی بهره ببرند.

 

نوشتهٔ پیشین
فراخوان ثبت پرسش در وبینار Start Your Business in UAE
نوشتهٔ بعدی
مرکز تجارت جهانی دبی به بزرگ‌ترین برگزارکننده رویدادهای یکپارچه در منطقه بدل می‌شود

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست