اخباراخبار اقتصادی امارات

بر اساس گزارش بانک مرکزی امارات

رشد اقتصاد غیرنفتی امارات در سه ماهه اول ۲۰۲۲ به نزدیک ۸ درصد رسید

ساختمان بانک مرکزی امارات متحده عربی

 

بانک مرکزی امارات متحده عربی گزارش داد که تولید ناخالص داخلی غیرنفتی واقعی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ حدود ۷.۸ درصد است که دلیل آن کاهش تعطیلی مشاغل و کاهش محدودیت ها در سفرهای بین‌المللی است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، بانک مرکزی امارات همچنین بر افزایش سالانه ۹.۳ درصدی تولید نفت امارات در مدت مشابه، مطابق با توافق مربوط به اوپک پلاس اشاره کرده‌است.

علاوه بر این، بر اساس گزارش اقتصادی سه ماهه بانک مرکزی، ضریب اشغال هتل‌های دبی در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، معادل ۸۲ درصد بوده است که در مدت مشابه در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹ به ترتیب ۶۳ درصد و ۸۰.۶ درصد بوده است.

این گزارش همچنین به تحولات اقتصادی و پولی محلی و بین‌المللی و بازارهای سهام پرداخته و تأکید می‌کند که امارات متحده عربی به رهبری تلاش‌ها برای مقابله با همه‌گیری کووید-۱۹ ادامه می‌دهد که به طور مثبت در سرعت بهبود آن قابل مشاهده است.

در این گزارش آمده است که در پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، ۹۲ درصد از واجدین شرایط به طور کامل واکسینه شده اند و ۱۰۰ درصد حداقل یک دوز از واکسن را دریافت کرده اند.

نوشتهٔ پیشین
رشد شاخص تولید صنعتی شرکت‌های بورسی در اسفندماه منفی شد
نوشتهٔ بعدی
رشد تولید ناخالص داخلی امارات در سال ۲۰۲۲ به ۴.۲ درصد می‌رسد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست