اخباراخبار اقتصادی امارات

راه اندازی کسب و کار انتهای فعالیت تجاری در دبی نیست، فراتر از آن است

راه اندازی کسب و کار انتهای فعالیت تجاری در دبی نیست، فراتر از آن است

صاحبان کسب و کار و کارآفرینان همواره رویای جهانی شدن را در سر می پرورانند. در حالی که دسترسی به بازارهای بین المللی نیازمند طی کردن مسیری طولانی، انجام سرمایه گذاری، حمایت لجستیکی، قوانین و مقرراتی مناسب برای راه اندازی کسب و کار و وجود فضایی برای رشد استعدادها می‌باشد که تمامی این فاکتورها در دبی وجود دارند.
دبی به عنوان قطب اقتصادی جهان، پل ارتباطی میان غرب و شرق به حساب می آید و وجود فاصله پروازی تقریبا 4 ساعته با جمعیتی 2.5 میلیارد نفری، این شهر را برای ارائه خدمت به بسیاری از اقتصادهای رشد یافته و نوظهور در جایگاهی مناسب قرارداده است که نگاهی بر 5 شریک تجاری بزرگ دبی خود نشانی بر این حقیقت می باشد.
چین با معاملات تجاری به ارزش 23.6 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2021 بزرگترین و پس از آن هند با 18.27 میلیارد دلار، آمریکا با 8.7 میلیارد دلار، عربستان سعودی با 8.3 میلیارد دلار و در آخر سوئیس با 6.75 میلیارد دلار قرار دارند. به عنوان شرکتی نوپا دسترسی آسان به این اقتصادهای بزرگ مزیتی بزرگ و عاملی کلیدی برای رشد به حساب می‌آید.
بندر جبل علی دبی به عنوان نهمین بندر شلوغ جهان بوده و شهر دبی خود نیز در میان 5 قطب برتر کشتیرانی جهان قرار گرفته است. دولت دبی با انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان بر روی ایجاد زیرساخت‌هایی در سطح جهانی تمام سعی خود را نموده است تا شرکت‌های بزرگ بین المللی و نیز استارتاپ‌ها را برای حضور و راه اندازی کسب و کار خود در این شهر ترغیب سازد.
نرخ حمل و نقل را می توان یکی از هزینه هایی دانست که شرکت ها باید بپردازند اما موقعیت مرکزی دبی این امکان را برای شرکت‌های اروپایی و یا آمریکایی فراهم می سازد تا با هزینه‌ کمتر به آسانی به بازارهای آسیایی دسترسی داشته باشند.
صادرات مجدد کالاها از جمله محصولات سخت افزار و نرم افزار یکی از فعالیت‌های بزرگ در دبی به حساب می‌آید. افزایش حجم صادرات از امارات به عربستان سعودی به نرخ 17 درصدی در سال و رسیدن آن به ارزش 18 میلیارد دلار در سال 2020 را می توان ناشی از وجود زیرساخت‌های قوی صادرات و صادرات مجدد در دبی دانست که خود می تواند به شرکت‌های کوچک و متوسط و استارتاپ‌ها برای جهانی شدن
کمک بسزایی نماید.
افزایش سرمایه‌گذاری در فناوری، سهولت راه‌اندازی کسب و کار و امکان دسترسی به استعدادهای جهانی را می توان از جمله مزایای راه اندازی کسب و کار در دبی دانست. اگرچه این موارد در مقایسه با دیگر شهرهای بین المللی مزایایی رقابتی به حساب می آید. آنچه که برای دبی مزیتی متمایز و منحصر به فرد به شمار می‌آید امکان دسترسی آسان و سریع به بازارهای جهانی است.
منبع:
https://www.linkedin.com/pulse/starting-business-dubai-has-never-been-doing-always-beyond-/?trackingId=bXNBXL1uo88OUxnVHyWx3g%3D%3D

 

 

 

نوشتهٔ پیشین
روز جهانی نمایشگاه‌ها فرصتی برای معرفی جایگاه صنعت نمایشگاهی
نوشتهٔ بعدی
حمل و نقل در امارات یکساله 22 درصد گران شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست