اخباراخبار اقتصادی امارات

با وضع عوارض ۲۵ فیل برای هر کیسه پلاستیکی در گام نخست

دبی تا دو سال دیگر استفاده از کیسه‌های یکبار مصرف را ممنوع می‌کند

شورای اجرایی دبی در راستای افزایش پایداری زیست محیطی و تشویق افراد به کاهش استفاده بی رویه از پلاستیک، سیاست محدود کردن کیسه های یکبار مصرف را با اعمال تعرفه ۲۵ فیل بر کیسه های یکبار مصرف برای حمل کالا از 1 جولای 2022 تصویب کرد.

 

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از خبرگزاری وام، این تعرفه در تمام فروشگاه‌های سراسر دبی از جمله، اما نه محدود به، خرده‌فروشی‌ها، فروشگاه‌های نساجی و الکترونیک، رستوران‌ها، داروخانه‌ها، تحویل آنلاین و تجارت الکترونیک اعمال خواهد شد.

 

به عنوان یک گام بعدی، این سیاست طی چندین مرحله ارزیابی می شود تا زمانی که کیسه های حمل یکبار مصرف به طور کامل در طی دو سال ممنوع شود، پس از ارزیابی تغییرات رفتاری در جامعه. با تبدیل شدن پایداری به یک اولویت جهانی، تغییر رفتار جامعه برای کاهش ردپای زیست محیطی افراد برای حفظ منابع طبیعی و زیستگاه های زیست محیطی بسیار مهم است. این تغییرات در نهایت به یک محیط سالم تر کمک می کند، که برای حفظ کیفیت زندگی پایدار و بالا حیاتی است.

 

هدف از معرفی سیاست محدود کردن و در نهایت ممنوعیت کیسه‌های یکبار مصرف، تقویت اهداف پایداری دبی در راستای بهترین شیوه‌های جهانی برای کاهش مصرف کیسه‌های یکبار مصرف است. تعرفه کیسه های یکبار مصرف در حال حاضر در بیش از 30 کشور جهان اعمال می شود و یک ممنوعیت جزئی یا کامل در بیش از 90 کشور جهان اعمال شده است که نشان دهنده وسعت تلاش های بین المللی برای کاهش مصرف کیسه های یکبار مصرف است.

 

مطالعات در دهه های گذشته ثابت کرده است که بین کیفیت محیط و کیفیت زندگی ارتباط آشکاری وجود دارد. زمینه های کلیدی ارتباط عبارتند از: تأثیر هوا، آب و کیفیت خاک بر سلامت فیزیکی. اهمیت زیستگاه های طبیعی و تنوع زیستی بر سلامت روان؛ و نقش مهمی که محیط زیست در اقتصاد محلی در بخش‌های حیاتی مانند گردشگری، سرگرمی، و تولید غذا، از جمله، ایفا می‌کند.

نوشتهٔ پیشین
عربستان و امارات، سرسخت‌ترین رقبای منطقه‌ای ایران در هوش مصنوعی
نوشتهٔ بعدی
به زودی هیات بزرگ تجاری امارات به ایران سفر خواهد کرد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست