اخباراخبار اقتصادی امارات

دبی اولین بازار منطقه آزاد هوشمند در خاورمیانه افتتاح میکند

دبی اولین بازار منطقه آزاد هوشمند در خاورمیانه افتتاح میکند

دبی همواره در حال محکم کردن و مطرح کردن هر چه بیشتر خود در زمینه تکنولوژی‌های روز جهان است. دبی این روزها با راه اندازی اولین بازار منطقه آزاد هوشمند در خاورمیانه خود را مطرح کرده است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارت متحده عربی به زودی بازار ییوو  Yiwu با سرمایه‌گذاری 600 میلیون درهمی در منطقه آزاد جبل علی Jafza افتتاح می شود. بازار ییوو دبی بیش از 200000 متر مربع مساحت دارد که بین 324 انبار گمرکی و 1600 نمایشگاه تقسیم شده است، و در حال حاضر 99 درصد از نمایشگاه‌ها واگذار شده است.

بازار ییوو  Yiwu اولین بازار منطقه آزاد هوشمند در خاورمیانه خواهد بود که صنایع خرده فروشی و عمده فروشی در آن فعالیت خواهند کرد. این بازار نتیجه مشارکت بین دی.پی ورلد DP World و کامیدیتی سیتی گروپ چینChina Commodity City Group  است که بزرگترین بازار عمده فروشی جهان را در چین برای کالاهای کوچک راه اندازی کرده، و بیش از 6 میلیون متر مربع وسعت دارد که روزانه نزدیک به 210000 بازدید کننده را جذب می‌نماید.

شرکت دی.پی ورلد با استفاده از موقعیت استراتژیک دبی و راه‌حل‌های لجستیکی پیشرفته، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به تخفیف‌های عمده‌فروشی با کاهش هزینه‌های زنجیره تامین و زمان چرخش دسترسی داشته باشند.

احمد الحداد، مدیر اجرایی پارک‌ها و مناطق، دی.پی ورلد امارات، گفت: “جفزا به عنوان یکی از قطب‌های تجاری و لجستیکی جهانی، به تجار کمک کرده تا با دسترسی به 60 درصد تولید ناخالص داخلی جهان از طریق ترانزیت هوایی، فرصت‌ها تجاری را به اوج برساند و همچنین در زمینه تهیه، انجام معاملات و فروش نهایی با ترانزیت حمل و نقل دریایی و جاده‌ای به کارایی حداکثری خود رسیده است.

پس از تکمیل بازار ییوو دی.تی.ام، این بازار تجارت و جابجایی کالاها را تسریع کرده و هزینه‌های زنجیره تامین را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، از آنجایی که چین یکی از شرکای تجاری کلیدی ما است، بازار همکاری اقتصادی و تجاری بین امارات و چین را تقویت خواهد کرد.

 

نوشتهٔ پیشین
افزایش همکاری مرکز تجاری ایران در امارات با اتاق بازرگانی زنجان
نوشتهٔ بعدی
پیش‌بینی رشد ۸ درصدی بخش نفت امارات در سال 2022

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست