اخبار

دبی، امارت بی‌کاغذ / به گفته حاکمان دبی، در مدیریت این شهر دیگر از کاغذ استفاده نمی‌شود

حکومت دبی طی فرایندی چهارساله موفق شده‌ است استفاده از کاغذ را در فرایندهای اداری خود به صفر برساند. این امارت تبدیل به حکومت بدون کاغذ جهان شده است که همزمان هم در مسیرهای رشد دیجیتال گام برمی‌دارد، هم حمایت از محیط‌زیست. شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم، ولیعهد و رئیس شورای اجرایی دبی، در روز ۱۱ دسامبر اعلام کرد که این امارت به اهداف راهبرد دبیِ بی‌کاغذ خود دست پیداکرده است. هدف این راهبرد که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد، این بود که دبی را به یک پایتخت دیجیتال پیشرو و اولین حکومت بدون کاغذ جهان تبدیل کند.

راهبرد دبی بی‌کاغذ پنج مرحله متوالی دارد که هر یک از آن‌ها گروه متفاوتی از نهاد‌های حکومت دبی را هدف می‌گیرد. در پایان مرحله پنجم، این راهبرد در تمام ۴۵ نهاد دولتی این امارت پیاده شده است. بنابر اعلام وب‌سایت «دیجیتال دبی» این نهادهای دولتی بیش از ۱۸۰۰ خدمت دیجیتال و ۱۰ هزار و ۵۰۰ تراکنش کلیدی را ارائه می‌کنند.

همکاری و یکپارچه شدن نهادهای مشارکت‌کننده در این راهبرد امکان اتوماسیون فرایندها و خدمات ارائه‌شده به مشتریان را فراهم آورده و این مسئله منجر به کاهش مصرف کاغذ به میزان ۳۳۶ میلیون ورق‌شده است. از سوی دیگر هزینه‌های مدیریتی حکومت دبی ۱.۳ میلیارد درهم و مصرف نیروی کار این حکومت بیش از ۱۴ میلیون نفر ساعت کاهش پیداکرده است.

نوشتهٔ پیشین
امکان تجارت هر فرد تا سقف ۸۰۰دلار از مرز رسمی سیستان
نوشتهٔ بعدی
12 دستاورد برتر امارات در سال 2021: قوانین جدید اصلاح  قوانین کار و ویزا و سایر موارد 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست