اخباراخبار اقتصادی امارات

در نخستین فاز از شبکه راه‌آهن ملی امارات متحده عربی

خط ریلی ابوظبی به دبی افتتاح شد

امارات متحده عربی بهره‌برداری از خط ریلی مستقیم میان ابوظبی و دبی را به عنوان بخشی از خط آهن اتحاد که قرار است کل امارات را از طریق یک شبکه ریلی به یکدیگر متصل کند، آغاز کرد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از الشرق الاوسط، افتتاح این خط آهن فاز جدیدی از ادغام لجستیک و اقتصادی دو امارت مهم را به یکدیگر رقم می‌زند که سرآغاز مسیری برای پیوند دادن بقیه امارات‌ها به یک دیگر از طریق یک شبکه ریلی فراگیر است.

تکمیل خط آهن مرکزی میان ابوظبی و دبی با سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری در چارچوب «برنامه راه‌آهن ملی امارات متحده عربی» بخشی از پروژه‌های برنامه  ۵۰ انجام می‌شود.

برنامه خط آهن امارات شامل پروژه‌های خط آهن ملی امارات می‌شود که ۷ امارت این امیرنشین را به یکدیگر متصل خواهد کرد. برآورد می‌شود که این خط آهن بتواند سالانه ۵۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار فرصت اقتصادی جدید ایجاد کند.

شیخ مکتوم بن محمد بن راشد آل مکتوم، معاون حاکم دبی تاکید کرد: «برنامه خط آهن ملی امارات، نمایان‌گر عزم این کشور برای آغاز ۵۰ سال آینده با پروژه‌های توسعه‌ای اساسی است که جایگاه این کشور را به عنوان یک هاب پیشروی منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه‌های تجارت، اقتصاد و خدمات لجستیک، تقویت کند.»

شیخ مکتوم تاکید کرد: «تکمیل خط آهن مرکزی بین دبی و ابوظبی فاز مهمی از این پروژه است که منافع این پروژه ملی برای حمل و نقل میان مراکز صنعتی و اقتصادی و تسهیل جابجایی درون امارات از طریق اتصال همه امارت‌ها را نشان می‌دهد.»

به نوشته آژانس خبری امارات (وام) شیخ مکتوم تاکید کرد: «آثار اقتصادی اتصال دبی و ابوظبی از طریق شبکه راه‌آهن ملی برای سال‌ها ادامه خواهد یافت.»

ذياب بن محمد بن زايد آل نهيان، رییس خط آهن اتحاد، بر اهمیت تکمیل مسیری خط مرکزی راه‌آهن ملی از  ابوظبی به امارات و ادامه آن به شارجه و اتصال شهرها و مناطق صنعتی به یک راه‌آهن امن و پایدار تاکید کرد.

شیخ ذیاب گفت: «تکمیل خط مرکزی جایگاه استراتژیک پروژه در سطح حمل و نقل و زیرساخت تقویت می‌کند و به ترویج توسعه پایدار در امارات متحده عربی کمک می‌کند و اجازه می‌دهد که جایگاه امارات در سطح اول منطقه‌ای و جهانی حفظ می‌کند.»

پروژه خط آهن دبی-ابوظبی با استفاده از بالاترین استانداردهای بین‌المللی و ویژگی‌ها مطابق با حفاظت محیط زیست، ایمنی و کیفیت، در ۲۵۶ کیلومتر طراحی شده‌است که نقض مهمی در توسعه شبکه راه‌آهن ملی امارات متحده عربی بازی می‌کند و ضمن تسهیل جابجایی کالا هزینه‌های حمل و نقل را کاهش خواهد داد.

این خط آهن شامل ۲۹ پل، ۶۰ روگذر و ۱۳۷ کانال تخلیه است. مجموعا ۴۶ میلیون متر مکعب خاکبرداری و پایه‌ریزی برای این پروژه انجام شد و ۱۳۳۰۰ کارگر مجموعا ۴۷ میلیون نفر ساعت برای این پروژه کار کردند.

قطارهای این خط آهن با سرعت ۲۰۰ کیلومتر ۱۱ شهر در امارات را به هم متصل می‌کند و مسافران می‌توانند از ابوظبی در عرض ۵۰ دقیقه به دبی برسند و در عرض ۱۰۰ دقیقه به فجیره دسترسی داشته‌باشند.

نوشتهٔ پیشین
فرصت ویژه برای معرفی کسب و کارهای حوزه برق و انرژی ایران
نوشتهٔ بعدی
کارکنان خارجی در دبی سنوات پایان خدمت دریافت می‌کنند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست