اخباراخبار اقتصادی امارات

امارات چه فرصت‌هایی برای کسب و کارهای نوپا فراهم می‌کند

خدمات Area2071 در دبی

میزکار استارت‌آپ در اریا۲۰۷۱

امارات متحده عربی کشور در حوزه استارت آپ ها فعالیت‌های زیادی انجام می‌دهد. یکی از طرح‌های این کشور Area۲۰۷۱ است که تحت نظارت بنیاد آینده دبی اجرا می‌کند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از خبرگزاری مهر، این طرح در حقیقت یک اکوسیستم یگانه است که به افراد مستعد در سطح جهان اجازه می‌دهد کسب و کار خود را در امارات متحده عربی راه اندازی کنند. شرکت کنندگان در طرح Area۲۰۷۱ به شبکه وسیعی از شرکای استراتژیک، کارآفرینان و سرمایه گذاران دسترسی می‌یابند.

تحت طرح Area۲۰۷۱ هزینه‌های ثبت مجوز برای تمام استارت آپ ها و کارآفرینان کاهش می‌یابد. کارآفرینان با پرداخت سالانه هزار درهم هزینه مجوزهای تجاری می‌توانند در یک بخش ۳ فعالیت مختلف انجام دهند. مالکان کسب و کارهای ثبت شده مجوزی ۳ ساله برای فعالیت در طرح Area۲۰۷۱ دریافت می‌کنند.

دولت اکوسیستم Hub۷۱ را برای پشتیبانی از استارت آپ یا شرکت‌های دانش بنیان حوزه فناوری در امارات متحده عربی راه اندازه کردی است. همچنین دولت تلاش دارد عوامل انگیزشی بیشتری برای جذب افراد مستعد به این کشور را از سراسر جهان افزایش دهد.

برخی از این تلاش‌ها عبارتند از: اجازه فعالیت به کسب و کارهای ۱۰۰ درصد خارجی، ارائه ویزاهای طولانی مدت برای کارآفرینان، جذب بنگاه‌های فناوری به امارات متحده عربی، فراهم کردن سرمایه و پشتیبانی برای کسب وکارهای کوچک، ایجاد محیط ایده آل برای کار و زندگی.

همچنین در راستای رویای امارات متحده عربی برای تبدیل شدن به یک کشور پیشرو با اقتصادی ماندگار، رهبران این کشور به طور مداوم طرح‌هایی اجرا و اصلاحاتی را برای رفع موانع تولید در شرکت‌های دانش بنیان انجام می‌دهند.

در سال ۲۰۱۹ میلادی این کشور ۵ قانون در این زمینه وضع کرد. از یکم جولای ۲۰۱۹ میلادی وزارت اقتصاد امارات متحده عربی از کاهش هزینه‌های ۱۵۰۰ سرویس دولتی تا ۵۰ درصد برای دانش بنیان‌ها خبر داد. همچنین استارت آپ هایی که ۵ کارمند تمام وقت یا کمتر دارند تا ۲ سال یارانه ۱۰۰ درصدی دریافت می‌کنند.

نوشتهٔ پیشین
رشد تولید ناخالص داخلی امارات در سال ۲۰۲۲ به ۴.۲ درصد می‌رسد
نوشتهٔ بعدی
بخش خصوصی از فرآیند واردات دانه‌های روغنی و نهاده‌ها حذف شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست