اخباراخبار اقتصادی امارات

رییس اتاق بازرگانی و صنعت دبی:

حجم مناسبات تجاری دبی و آمریکای لاتین در ۹ ماه اول ۲۰۲۱ به ۴.۸ میلیارد دلار رسید

سخنرانی عبدالعزیز الغریر، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت دبی در مجمع جهانی تجارت آمریکای لاتین

عبدالعزیز الغریر، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت دبی در مجمع جهانی تجارت آمریکای لاتین تاکید کرد: «آمریکای لاتین بازاری کلیدی است که از می‌تواند بخش مهمی از برنامه دبی برای افزایش تجارت خارجی خود به 2 تریلیون درهم (544 میلیارد دلار) ظرف پنج سال آینده باشد.»

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از اتاق دبی (غرفة الدبی)، به گفته الغریر واردات غیرنفتی دبی از آمریکای لاتین بین سال‌های 2018 تا 2020 بیش از 6 میلیارد دلار بوده است، در حالی که داده‌های رسمی ۹ ماهه اول سال 2021 نشان می‌دهد که واردات فقط در این مدت به 4.8 میلیارد دلار رسیده است.

رییس اتاق بازرگانی دبی تاکید کرد: «واردات مواد غذایی از بازار آمریکای لاتین همچنان بیشترین بخش از این حجم تجارت است که با گسترش همکاری های امارات و آمریکای لاتین در زمینه امنیت غذایی ادامه خواهد یافت.»

وی اعلام کرد: «صادرات از دبی به آمریکای لاتین و دریای کارائیب بین ژانویه تا سپتامبر 2021 به 687 میلیون دلار رسیده است و امارات را در جایگاه یک شریک تجاری قوی و رو به رشد برای منطقه قرار داده‌است. به گفته الغریر این نشانه آن است که شرکت های بیشتری در منطقه امارات از فرصت های تجاری در سرتاسر آمریکای لاتین بهره می برند.

به گفته رییس اتاق بازرگانی و صنعت دبی اصلی‌ترین مقاصد صادراتی کالا از دبی به ترتیب برزیل، مکزیک، کلمبیا و شیلی هستند.

الغریر با تاکید بر نقاط قوت دبی گفت: «امارت کلید گشایش پتانسیل اقتصادی آمریکای لاتین به عنوان یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد جهان است که می تواند دانش ارزشمند خود در بخش های کلیدی مانند لجستیک، زیرساخت ها، خرده فروشی، گردشگری و مالی را با این کشورها به اشتراک بگذارد. علاوه بر سطح مناسب سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای حمایت از توسعه رشد پایدار شرکت‌ها و اقتصادهای آمریکای لاتین، امارات مزیت رقابتی گسترده‌ای مانند مالکیت صددرصدی، اقامت طولانی‌مدت، زیرساخت‌ها در سطح جهانی، مناطق آزاد جذاب را فراهم می‌کند.»

نوشتهٔ پیشین
سهم صنعت از صادرات کشور در ۱۰ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ کمتر از ۱۰ درصد بود
نوشتهٔ بعدی
هزار میلیارد تومان تسهیلات وزارت صمت برای رشد تولید و صادرات کالا و خدمات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست