اخباراخبار اقتصادی ایران

تداوم ایجاد مراکز تجاری ایران در کشورهای هدف با حضور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران

تداوم ایجاد مراکز تجاری ایران در کشورهای هدف

در ادامه ایجاد مراکز تجاری در کشورهای هدف علی‌الخصوص کشورهای همسایه، پس از افتتاح مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی در دی ماه سال 1400، مرکز تجاری ایران در قطر نیز افتتحاح گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز تجاری ایران در امارات و به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان‌پاک در نشست نخستین روز از سفر بزرگ‌ترین هیأت تجاری ایران به قطر ، شامل تجار و بازرگانان بخش خصوصی و فعالان اقتصادی متشکل از ۷۰ شرکت با اشاره به برنامه‌های این سازمان در زمینه پشتیبانی و حمایت از تجار و بازرگانان، از راه‌اندازی مرکز تجاری ایران در قطر و همچنین آغاز فعالیت رایزن بازرگانی ایران در این کشور خبر داد و اظهار کرد: در زمینه حمل و نقل و یارانه بار، مشوق‌های صادراتی تعیین شده و رئیس جمهور نیز دستور داده‌اند بخش عمده‌ای از این مشوق‌ها برای تجارت با کشورهای همسایه اختصاص یابد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در سال جاری نیز به دنبال این هستیم که مشوق‌های صادراتی را از ابتدای سال مورد استفاده قرار دهیم. همچنین صدور بیمه‌نامه از سوی صندوق ضمانت صادرات از دیگر مواردی است که توسط سازمان توسعه تجارت در حال پیگیری است.

لازم به ذکر است مرکز تجاری ایران در امارات که به همت بخش خصوصی و حمایت و پشتیبانی سازمان توسعه تجارت ایران که در سال گذشته راه اندازی شد. در تلاش است با ارئه خدمات و مشاوره های اقتصادی و تجاری به فعالان اقتصادی و بنگاه های تجاری کشورمان زمینه حضور فعال و موثر در بازار امارات و توسعه صادرات به این کشور را فراهم آورد.

نوشتهٔ پیشین
حمایت از بنگاه‌ها در دستور کار است
نوشتهٔ بعدی
سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری در محدوده جبل علی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست