اخباراخبار اقتصادی ایران

با رسیدن به ۵۰۰ میلیارد درهم (۱۳۶ میلیارد دلار)

تجارت غیرنفتی امارات در سه ماهه اول ۲۰۲۲ رکورد شکست

کشتی تجاری

تجارت خارجی غیر نفتی امارات متحده عربی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ برای اولین بار در تاریخ کشور نزدیک به ۵۰۰ میلیارد درهم (۱۳۶ میلیارد دلار) رسید.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، بر اساس آمار مرکز رقابت و آمار فدرال تجارت خارجی غیرنفتی امارات در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به ۴۹۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید که رشد ۲۰.۵ درصدی در مقایسه با تجارت غیرنفتتی ۴۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون درهمی در دوره مشابه سال ۲۰۲۱، نشان می‌دهد. است این رقم همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ معادل ۲۶.۳ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این آمار در لیست ۱۰ شریک تجاری برتر امارات متحده عربی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ چین با ارزش ۵۷ میلیارد درهم (۱۵.۵ میلیارد دلار) در صدر و پس از آن هند با ۴۶.۲ میلیارد درهم (۱۲.۵ میلیارد دلار) و عربستان سعودی با ۳۲.۵ میلیارد درهم (۸.۸ میلیارد دلار) قرار گرفته‌اند.

طلا با ارزش ۸۴.۴ میلیارد درهم (۲۳ میلیارد دلار) معادل ۱۷ درصد از کل تجارت خارجی غیر نفتی کشور  در صدر لیست کالاهای موجود در تجارت خارجی غیر نفتی امارات متحده عربی، و به دنبال آن الماس با ارزش ۴۰ میلیارد درهم (۱۰.۸ میلیارد دلار) ، قرار گرفته‌است.

نوشتهٔ پیشین
اجرای رمزریال از شهریور ماه
نوشتهٔ بعدی
حجم نقدینگی به ۴۸۲۳ هزار میلیارد تومان رسید

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست