اخباراخبار اقتصادی امارات

در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته

تجارت خارجی غیرنفتی امارت ابوظبی ۱۵ درصد رشد کرد

تجارت خارجی غیرنفتی امارت ابوظبی ۱۵ درصد رشد کرد

ارزش کل تجارت خارجی غیرنفتی ابوظبی در سه ماهه اول (سه ماهه اول) سال 2022 به 61 میلیارد و ۵۲۲ میلیون درهم (معادل ۱۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار) رسید که ۱۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ نشان می دهد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، صادرات در سه ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد رشد داشته است و ارزش آن 24 میلیارد و 449 میلیون درهم بوده و واردات نیز با افزایش 5 درصدی به ارزش 25 میلیارد و 374 میلیون درهم به ثبت رسیده است. صادرات مجدد شاهد افزایش 4 درصدی بود که به ارزش 11.698 میلیارد درهم در مقایسه با 11.237 میلیارد درهم در سال گذشته رسید.

ارزش تجارت کالاهای حاصل از فلزات معمولی و محصولات آنها از 12.83 میلیارد درهم فراتر رفت که 27 درصد نسبت به 9.491 میلیارد درهم در سه ماهه اول سال 2021 افزایش داشت، در حالی که تجارت مروارید، سنگ های قیمتی، فلزات گرانبها و آنها محصولات، رشد 78 درصدی را در مدت مشابه ثبت کردند. تجارت چوب و فراورده های آن، چوب پنبه، حصیر و سبد با رشد 47 درصدی و تجارت کالاهای چرمی، لوازم حیوانی و لوازم مسافرتی رشد 43 درصدی را به ثبت رساند.

عربستان سعودی با 23 درصد به ارزش 13.921 میلیارد درهم بیشترین سهم را از کل تجارت به خود اختصاص داده است، پس از آن سوئیس با هشت درصد، ایالات متحده با هفت درصد، چین با پنج درصد و هند با پنج درصد قرار دارند.

راشد لاحج المنصوری، مدیر کل اداره کل گمرک در ابوظبی، گفت: «خدمات پیشگیرانه راه اندازی شده توسط دولت در دوره مربوطه به رشد تجارت غیرنفتی در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به مدت مشابه کمک کرده است. سال گذشته او افزود که دولت مجموعه‌ای از خدمات استراتژیک مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال و هوش مصنوعی را ارائه می‌کند و تاکید کرد که بهبود کارایی بخش گمرک باعث ارتقای جایگاه ابوظبی به عنوان پایتخت تجارت جهانی می‌شود.»

نوشتهٔ پیشین
خط منظم کشتیرانی کانتینری چابهار-هند و چابهار-امارات برقرار شد
نوشتهٔ بعدی
ورود کالا به کشور بدون ثبت ‌سفارش و تعیین منشأ ارز ممنوع است

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست