اخباراخبار اقتصادی امارات

تسهیلات ویژه دبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان هوش مصنوعی اعلام شد

تاسیس دفتر در مرکز بین‌المللی مالی دبی و دریافت ویزای طلایی برای کارکنان شرکت‌ها

مرکز بین‌المللی مالی دبی (DIFC) مجوز هوش مصنوعی (AI) و کدنویسی را با همکاری اداره کل هوش مصنوعی امارات راه اندازی کرده است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، این مجوز که برای نخستین بار در امارات متحده عربی ارائه می‌شود، با هدف پیشبرد استراتژی هوش مصنوعی 2031 ایجاد شده‌است و هدف آن ارتقای شهرت امارات در زمینه هوش مصنوعی با جذب شرکت و برنامه‌نویس از سراسر جهان است.

شرکت‌های دارای این گواهینامه می‌توانند در یک محیط پویا در مرکز نوآوری مرکز بین‌المللی مالی دبی (DIFC)، که بزرگترین مجموعه شرکت‌های فین‌تک و نوآوری در منطقه است، فعالیت کنند. این هاب میزبان بیش از 500 شرکت است، از شرکت های نوپا گرفته تا یونیکورن‌های جهانی در آن مستقر شده‌اند.  شرکت‌های حاضر در این مجموعه بیش از 60 درصد از سهم شرکت‌های فناوری‌های نوین مالی (FinTech) را در  شورای همکاری خلیج فارس نمایندگی می کنند.

این مجوز فرصتی را برای دریافت ویزای طلایی امارات برای کارمندان شاغل در آن شرکت ها فراهم می کند.

هدف امارات برای تبدیل شدن به مقصد جهانی صنایع پیشروی آینده

عمر سلطان العلما، وزیر دولت در امور هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال و کاربردهای دورکاری، اظهار داشت: «این گونه ابتکارات بر آمادگی کشور برای تبدیل شدن به یک مقصد جهانی برای در صنایع پیشروی آینده با پذیرش فناوری پیشرفته و محرک نوآوری در زمینه های مختلف اثر مثبت می‌گذارد.»

این مقام ارشد امارات متحده عربی ادامه داد: «دولت امارات مایل به حمایت از فرآیندهای تحول دیجیتالی است که مظهر دستورات جناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نایب رئیس کشور، نخست وزیر و حاکم دبی است.»

عمر سلطان العلما تاکید کرد: «این امر با توسعه فعالیت‌های دیجیتال و ارائه راه‌حل‌های نوآورانه که عملکرد دولت‌ها و زندگی جوامع را بهبود می‌بخشد، محقق می‌شود. مرکز مالی بین المللی دبی افق‌های جدیدی را برای شرکت‌های پیشرو جهانی که آرزوی افزایش تلاش‌های خود در زمینه هوش مصنوعی و گسترش بیشتر کسب‌وکار خود دارند، باز کرده است.»

عیسی کاظم، فرماندار مرکز مالی بین المللی دبی، گفت: «دبی و مرکز بین‌المللی مالی دبی سفیران جهانی هوش مصنوعی هستند. شرکت‌های خدمات مالی در مرکز مالی بین المللی دبی و طیف گسترده ای از صنایع دیگر در سرتاسر امارات استانداردهایی را تعیین می کنند که به هدف جاه طلبانه امارات متحده عربی برای داشتن اقتصاد دانش‌بنیان قابل رقابت در عرصه بین‌المللی کمک می‌کند.»

نوشتهٔ پیشین
چگونگی سفر به امارات بدون تست PCR
نوشتهٔ بعدی
آیا چک‌های برگشتی بر امتیاز اعتباری تاثیر می‌گذارند؟

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست