اخباراخبار اقتصادی امارات

هم زمان با احتمال وقوع بحران شدید جهانی غذا

بنادر ابوظبی میزبان کنفرانس جهانی بازارهای عمده فروشی 2022 درمهرماه/ کنفرانس امنیت غذایی در خاور میانه با کنفدراسیونی که 50 درصد مواد غذایی را مصرف می کنند!

کروه بنادر ابوظبی

گروه بنادر ابوظبی، پیشرو پیشرو تجارت، صنعت و لجستیک در منطقه، دیروز اعلام کرد که میزبان کنفرانس جهانی بازارهای عمده فروشی 2022 برای اولین بار در خاورمیانه تحت عنوان “امنیت غذایی جهانی در خاورمیانه.” قرن بیست و یکم: خطرات، چالش ها و راه حل ها برای تضمین زنجیره تامین مواد غذایی تازه و انعطاف پذیر و پایدار” در مرکز نمایشگاه ملی ابوظبی “ADNEC” برگزار خواهد شد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی  به نقل از  خبرگزاری رسمی امارات ( وام)، در این کنفرانس که از 28 تا 30 مهر امسال (20-22 اکتبر 2022) برگزار می شود کارشناسان سطح بالای جهانی و بازیگران بزرگ در زمینه مواد غذایی از بخش‌های دولتی و خصوصی در یک گفت‌وگوی سازنده گرد هم می‌آورد تا چالش‌های اصلی پیش روی سیستم‌های غذایی در سراسر جهان، به‌ویژه در این زمان‌های حساسی که در حال گذراندن آن هستیم، بحث کنند.

امنیت غذایی به اولویت اصلی دولت ها و جوامع در سراسر جهان تبدیل شده است.

در طول کنفرانس فدراسیون جهانی بازارهای عمده فروشی در سال 2022، بازیگران بخش غذای تازه جهانی در مورد آخرین نوآوری ها و راه های تضمین زنجیره تامین پایدار و انعطاف پذیرتر برای مواد غذایی تازه بحث خواهند کرد.

با توجه به اینکه منطقه عربی خلیج فارس حدود 80 درصد از کل نیازهای غذایی داخلی خود را وارد می کند، کنفرانس فرصت مناسبی را برای یافتن بهترین راه ها برای افزایش انعطاف پذیری غذایی منطقه و برقراری ارتباط با برجسته ترین تامین کنندگان فراهم می کند.

در چارچوب استراتژی امنیت غذایی ملی، امارات متحده عربی قصد دارد تا سال 2051 با ایجاد یک سیستم ملی جامع که امکان تولید پایدار مواد غذایی با استفاده از آخرین فناوری‌ها و بهبود تولید محلی را فراهم می‌کند، تا سال 2051 در رتبه اول امنیت غذایی در شاخص امنیت غذایی جهانی قرار گیرد.

به عنوان بخشی از دستیابی به این هدف، گروه بنادر ابوظبی فوریه گذشته اعلام کرد که با گروه غسان عبود همکاری می کند تا بزرگترین مرکز منطقه ای تجارت مواد غذایی و خدمات لجستیکی مرتبط را در کیزاد ایجاد کند.

این کنفرانس مشتاقانه به دنبال مشارکت ملموس در یافتن راه حل های جهانی نوآورانه با مشارکت چندین طرف با هدف تسهیل دسترسی به غذای تازه و سالم برای همه و از بین بردن هرگونه احتمال بحران های غذایی در آینده است.

جهان در آستانه  بحران بالقوه شدید بحران غذایی

استفان لایانی، رئیس هیئت مدیره فدراسیون جهانی بازارهای عمده فروشی، ضمن تبریک به امارات متحده عربی برای نقش پیشگام در منطقه، از برگزاری دوره بعدی کنفرانس استقبال کرد و برای شرکت کنندگان آرزوی موفقیت و تصمیمات و نتایج پربار کرد.

وی گفت: “جهان امروز در آستانه یک بحران بالقوه شدید جهانی غذا ایستاده است و کنفرانس فدراسیون جهانی بازارهای عمده فروشی 2022 این فرصت را برای کارشناسان، ذینفعان و ذینفعان این بخش فراهم می کند تا در یک گفتگوی جمعی سازنده برای رسیدن به بهترین نتایج و راه‌حل‌های موثر نوآورانه برای افزایش انعطاف‌پذیری زنجیره تامین غذای تازه و تضمین امنیت غذای جهان در سال‌ها و دهه‌های آینده گام بردارند.

یوجنیا کارارا، دبیر کل فدراسیون جهانی بازارهای عمده فروشی، به نوبه خود، بر اهمیت این تعهدات تاکید کرد و گفت: «در دوران پس از کووید-19، ما باید به منظور موفقیت در تکمیل تبدیل سیستم های غذایی به سیستم های انعطاف پذیرتر و پایداربرای اختراع و طراحی مجدد ساختار مواد غذایی تلاش کنیم.

اعضای ITU از نزدیک با یکدیگر همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که غذای تازه ایمن، پایدار و با هزینه کم برای همه از طریق بازارهای عمده فروشی و زنجیره تامین مواد غذایی بسیار کارآمد در دسترس است.

220 عضو با سهم 50 درصدی مصرف جهانی مواد غذایی

شایان ذکر است که فدراسیون جهانی بازارهای عمده فروشی، پیشروترین سازمان بین المللی غیرانتفاعی در جهان است که در بخش مواد غذایی تازه تخصص دارد و هدف آن ترویج رژیم های غذایی پایدار، امنیت غذایی و عادات غذایی سالم است.

این فدراسیون شامل 220 عضو “بازارهای عمده فروشی و خرده فروشی برای مواد غذایی تازه و سایر ذینفعان در بخش غذای تازه” است، که حدود 40 کشور را در پنج قاره تحت پوشش قرار می دهد.

لازم به ذکر است که اعضای اتحادیه حدود 50 درصد از مصرف جهانی مواد غذایی تازه (عمدتا سبزیجات و میوه ها) را تشکیل می دهند.

نوشتهٔ پیشین
تجارت خارجی غیرنفتی امارات ۲۷ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است / چین بزرگترین شریک تجاری امارات در سال ۲۰۲۱
نوشتهٔ بعدی
برگزاری وبینار آشنایی با راهکارهای توسعه صادرات به امارات ( بایدها و نبایدها)

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست