اخباراخبار اقتصادی امارات

برای نخستین بار در دبی و پیش از فروش در حراج کریستیز

بزرگترین الماس سفید جهان به نام صخره به نمایش درآمد

بزرگ‌ترین الماس سفید جهان با نام «صخره» روز جمعه ۲۵ مارس برای نخستین بار پیش از حراج آن در دبی به نمایش گذاشته شد. پیش‌بینی می‌شود که این جواهر گران‌بها تا ۳۰ میلیون دلار فروخته شود.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آفتاب نیوز، به گفته موسسه حراج اشیای هنری «کریستیز»، جواهر گلابی شکل ۲۲۸.۳۱ قیراطی بیش از ۲۰ سال پیش در آفریقای جنوبی استخراج و صیقل داده شده است.

این جواهر قیمتی پس از نخستین نمایش خود در دبی که از ۲۶ تا ۲۹ مارس ادامه خواهد داشت، به تایپه، نیویورک و ژنو سفر خواهد کرد تا در ۱۱ مه به حراج گذاشته شود.

راهول کاداکیا، مدیر بین‌المللی جواهرات کریستیز به خبرگزاری فرانسه گفت که خاورمیانه همیشه از جواهرات و سنگ‌های قیمتی استقبال کرده است.

او در خصوص چرایی انتخاب دبی برای نمایش این الماس قیمتی از وجود شمار زیاد کلکسیونر‌های مهم در این منطقه اشاره کرد که خواهان این نوع جواهرات هستند.

مؤسسه کریستیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این الماس، بزرگ‌ترین الماس گلابی شکل «دی-زد» (D-Z) است که تاکنون توسط مؤسسه گوهرشناسی آمریکا درجه‌بندی شده است.

این مؤسسه در خصوص دیگر ویژگی‌های الماس صخره خبر داد که این الماس دارای رنگ «جی» (G)، و شفافیت «وی‌اس۱» (VS۱) است.

مؤسسه کریستیز همچنین اعلام کرد که رکورد قبلی مربوط به حراج بزرگ‌ترین الماس بی‌رنگ ۱۶۳.۴۱ قیراطی بود که در نوامبر ۲۰۱۷ به قیمت ۳۳.۷ میلیون دلار فروخته شد.

حراج‌خانه ساتبیز در لندن در اوایل سال جاری الماس «معما»، بزرگ‌ترین الماس تراش خورده جهان به وزن ۵۵۵.۵۵ قیراط را به قیمت ۴.۳ میلیون دلار فروخت.

نوشتهٔ پیشین
امارات نمونه بارز یک معجزه اقتصادی است
نوشتهٔ بعدی
از تجارت محصولات دانش‌بنیان حمایت می‌کنیم

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست