اخباراخبار مرکز تجاری دبی

برگزاری وبینار آشنایی با راهکارهای توسعه صادرات به امارات ( بایدها و نبایدها)

مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی در تداوم برنامه های خود در سال 1401 و در چارچوب وظایف و مأموریت های محوله، وبینار آشنایی با راهکارهای توسعه صادرات به امارات ( بایدها و نبایدها) را روز دوشنبه سیزدهم تیرماه با مشارکت نزدیک به 200 تن از فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کار علاقمند به صادرات به امارات و حضور در این بازار برگزار نمود.

در این وبینار که بیش از سه ساعت به طول انجامید سخنرانان حاضر در رویداد مطالبی را در ارتباط با موضوعات وبینار؛ آشنایی با قوانین و مقررات گمرکی ایران، آشنایی با قوانین و مقررات صادرات و واردات ایران، آشنایی با بازار امارات و نحوه حضور در آن و آشنایی با مسائل حمل و نقل بین المللی برای مشارکت کنندگان ارائه نمودند.

در ابتدای وبینار آقای علیخانی ضمن اشاره به دلایل برگزاری این وبینار، به اهمیت نقش و جایگاه صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد و توسعه اقتصادی کشور پرداختند. در ادامه سرکار خانم دشتدار معاون اداره کل خدمات ارزی و مالی سازمان توسعه تجارت ایران پیرامون مباحث ارزی و ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان مطالبی را بیان داشتند. سپس آقای مهرآمیز مشاور کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تشریح مسایل کلی حقوقی حمل و نقل بین المللی کالا با طرح نکاتی کلیدی، بر ضرورت رعایت برخی مسائل در ارتباط با بحث حمل و نقل به امارات را بیان نمودند. آقای لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران نیز به عنوان دیگر از سخنران این نشست آنلاین به اهمیت و نقش امارات در تجارت خارجی ایران پرداختند.

در بخش دیگری از وبینار آقای شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران نیز ضمن تشریح قوانین، مقررات و رویه های گمرکی در حوزه صادرات؛ ظرفیت ها، امکانات و زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری گمرک جمهوری اسلامی ایران در جهت تسهیل صادرات را نیز برای مشارکت کنندگان بیان داشتند.

در بخش پایانی این نشست آنلاین آقای طلایی رئیس مرکز تجاری ایران در امارات ضمن قدردانی از کلیه سخنرانان برای قبول دعوت مرکز و ایراد سخنرانی پیرامون موضوعات وبینار، ابتدا به طور مختصر شرایط و سیاست های اقتصادی امارات را بیان و در ادامه ضمن اشاره به نکاتی در خصوص بازار امارات و شرایط ورود به آن، خدمات و امکانات قابل ارائه مرکز به فعالان اقتصادی را تشریح و در انتها به پرسش های مطروحه از سوی شرکت کنندگان پاسخ دادند.

نوشتهٔ پیشین
بنادر ابوظبی میزبان کنفرانس جهانی بازارهای عمده فروشی 2022 درمهرماه/ کنفرانس امنیت غذایی در خاور میانه با کنفدراسیونی که 50 درصد مواد غذایی را مصرف می کنند!
نوشتهٔ بعدی
چهار برنامه حمایتی جدید برای اماراتی ها با 210 هزار میلیارد تومان بودجه جدید/ بیمه بیکاری هر اماراتی 37میلیون 500 هزار تومان!

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست