اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی ایران

بانک مرکزی امارات 2.1 درصد رشد اقتصادی را برای امسال و 4.2 درصد برای سال آینده پیش‌بینی کرد

بانک مرکزی امارات 2.1 درصد رشد اقتصادی را برای امسال و 4.2 درصد برای سال آینده پیش‌بینی کرد

بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد که با خروج کشورهای حوزه خلیج فارس از رکود دوران ویروس کرونا، اقتصاد این کشور امسال 2.1 درصد و در سال 2022 به میزان 4.2 درصد رشد خواهد کرد
بانک مرکزی امارات متحده عربی در بررسی اقتصادی فصلی خود نوشت: فعالیت‌های اقتصادی در امارات متحده عربی، برای دومین فصل روند بازیابی را ادامه داده و رشد اقتصادی تقریبا به سطح پیشاکرونا رسیده است.
این بانک رشد واقعی غیر هیدروکربی (با توجه به تورم و بدون احتساب بخش نفت) را برای سال‌جاری 3.8 درصد و برای سال آینده میلادی 3.9 درصد برآورد و البته اعلام کرده که این پیش‌بینی‌ها به دلیل شرایط مبهم درازمدت ناشی از همه‌گیری، مستعد تغییر خواهد بود.
بانک مرکزی این کشور افزوده است: از سرگیری سفرها در سطح جهان و تقاضای داخلی و خارجی در فصل دوم سال اقتصاد امارات متحده عربی را منتفع کرده‌است. همچنین اجرای موفقیت آمیز واکسیناسیون نیز بر بهبود شرایط اقتصادی این کشور موثر بوده است.
بر اساس این گزارش، بازار املاک نیز که بخشی مهم در اقتصاد این کشور محسوب می‌شود، شاهد بهبود بوده است. قیمت‌ها در ابوظبی در فصل دوم سال، با رشد سال به سال مواجه بوده که برای نخستین بار در 5 سال گذشته اتفاق افتاده است. قیمت‌ها در دوبی همچنان در فصل دوم سال کاهشی بوده، هر چند که به گفته بانک مرکزی، سرعت کاهش قیمت‌ها کمتر شده است.
دوبی نیز روز چهارشنبه در گزارشی جداگانه اعلام کرد که رشد اقتصادی 3.1 درصدی را برای سال جاری و 3.4 درصدی را برای سال آینده برآورد می‌کند.
امارت متحده عربی همچنین شاهد بهبود در صنایع گردشگری و میهمان‌یاری بوده است. در نیمه اول سال جاری، میزان پذیرش هتل‌ها به 62 درصد رسیده در حالی که میانگین کل سال 2020 به میزان 54 درصد بوده است.
امارات به عنوان هاب گردشگری خاورمیانه، با توجه به برگزاری نمایشگاه جهانی EXPO از روز اول اکتبر، انتظار رشدی دیگر آمارهای گردشگری خود را درد؛ اگرچه که به گفته اقتصاددانان، محدودیت‌های مسافرتی اعمال شده در سطح جهان، ممکن است موفقیت اقتصادی این رویداد را تحت تاثیر قرار دهد.
بانک مرکزی امارات متحده عربی در ماه ژوئن، رشد تولید ناخالص داخلی را برای سال جاری 2.4 درصد و برای سال آینده میلادی 3.8 درصد پیش‌بینی کرده بود.
(منبع:مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی)

نوشتهٔ پیشین
از اقتصاد امارات متحده عربی چه می‌دانیم؟ + جایگاه ایران
نوشتهٔ بعدی
مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی افتتاح شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست