اخباراخبار اقتصادی امارات

ابوظبی بیش از 25000 مجوز اقتصادی جدید در سال 2021 در سایه بهبودی کرونا صادر کرد

بازگشت امارات به روزهای پیش از کرونا

بازگشت امارات به روزهای پیش از کرونا

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات، پایتخت امارات متحده عربی در سال گذشته میلادی 25427 مجوز اقتصادی صادر کرد که نشان دهنده رشد سالانه 22 درصدی نسبت به 2020 میلادی است. دپارتمان توسعه اقتصادی ابوظبی در گزارش فعالیت تجاری خود که روز پنجشنبه منتشر شد، نوشت:« نزدیک به 16 مجوز اقتصادی دیگر در سال گذشته تجدید شد که حدود 83,484  مجوز جدید را به بخش های اقتصادی وارد می کند. سیر صدور مجوزها نشان‌دهنده تداوم بهبود، رشد و توسعه پس از همه‌گیری کروناست»

در بخش دیگری از گزارش دپارتمان توسعه اقتصادی ابوظبی  آمده که :«مجوزهای سرمایه گذاری خارجی در امارات در سال 2021  به 273 رسید که در مقایسه با 6 مجوز سال 2020 جهش چشم گیری را نشان می دهد.  تعداد مجوزهای مستقل در سال 2021 نسبت به سال 2020 نیز افزایش یافته و از 279 به 1749 رسیده است». این دپارتمان در بخش دیگری از گزارش خود عنوان کرد:« همچنین 11 مجوز مجازی برای سرمایه گذاران خارجی غیر مقیم در سال 2021 صادر کرد.»

راشد البلوشی، معاون وزیر امور خارجه در خصوص مجوزهای اقتصادی که در سال 2021 صادر شده، گفت: «در نتیجه رویکرد پیشگیرانه امارات برای مقابله با اثرات همه‌گیری کرونا و در عین حال پیش‌برد محتاطانه اقتصاد کلان، ابوظبی توانست با موفقیت و بر اساس نقشه راهی که برای رشد اقتصادی درنظر گرفته بود، پیش رود.»

بر اساس داده ها، ابوظبی به سرعت بر چالش های اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر واکنش نشان داده و تعداد زیادی پروژه جدید برای حمایت از بخش تجاری راه اندازی کرده است. امارات برای رونق بخش های تجاری و بیزینس بیش از 90 درصد هزینه های راه اندازی کسب و کارها را کاهش داد و مجوز حرفه ای تری را به صاحبان کسب و کار ارائه کرد که در آن 100 مالکیت 604 فعالیت در اختیار خارجی ها قرار خواهد گرفت.

یکی از ابتکارات امارات برای حضور بیشتر سرمایه گذاران به بخش برنامه سفر سرمایه گذار اختصاص داشت که در این بخش هزینه های الزامی راه اندازی کسب و کار  با افزایش هماهنگی با 26 نهاد دولتی محلی و فدرال حدود 71 درصد کاهش یافت همچنین هزینه های راه اندازی و تمدید مجوز نیز به میزان 90 درصد افت کرد. در این راستا آقای البلوشی گفت که :« سهولت انجام تجارت را برای سرمایه گذاران و کارآفرینان تسهیل کرده است.»

از میان 25427 مجوز صادر شده در سال 2021، مجوز بخش تجاری 24077 بود که رشد سالانه بیش از 21 درصدی را نشان می دهد.  مجوز بخش حرفه ای تقریباً 36 درصد افزایش یافته و به 711 و  مجوزهای بخش گردشگری نیز با بیش از 41 درصد رشد به 126 رسید.

محمد المنصوری، مدیر اجرایی ابوظبی گفت: « شاهد رشد تدریجی و حساب شده کسب‌وکارها در همه بخش‌ها و صنایع هستیم و این موارد نمود عینی تلاش هایی است که با توسل به آن اقتصاد ابوظبی به سطح تکاملی و پس از پاندمی برسد. ». گفتنی است که بخش غیرنفتی امارات در سال 2021 میلادی رشدی 4.1 درصدی داشته که این امر با سیاست های قوی اقتصادی که این امیرنشین اتخاذ کرده، ممکن شده است.

نوشتهٔ پیشین
مردم امارات ماه رمضان را چگونه گرامی می‌دارند؟
نوشتهٔ بعدی
سخنرانی رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در رویداد راه اندازی کسب و کار امارات متحده عربی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست