اخباراخبار اقتصادی امارات

«اینوستوپدیا» اولین علامت تجاری ثبت شده امارات تحت پروتکل مادرید

«اینوستوپدیا» اولین علامت تجاری ثبت شده امارات تحت پروتکل مادرید

وزارت اقتصاد (MOE) درخواست ثبت علامت تجاری نشست اینوستوپدیا را در سطح بین المللی، در راستای الحاق این کشور به پروتکل مادرید برای ثبت علائم تجاری بین المللی، دریافت کرده است. پس از تکمیل مراحل، ثبت نام در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) از علامت تجاری اجلاس در بیش از 125 کشور طرف پروتکل محافظت می کند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، نشست اینوستوپدیا اولین علامت تجاری امارات متحده عربی است که تحت پروتکل مادرید، یکی از برجسته ترین خدماتی است که وزارتخانه اخیراً آن را به لیست خدمات متمایز ارائه شده به صاحبان علائم تجاری، از جمله موسسات، شرکت ها و افراد اضافه کرده است. عبدالله الصالح، معاون وزیر اقتصاد، توضیح داد که محیط مالکیت معنوی امارات (IP) شاهد تحولات مستمری است زیرا یکی از مهمترین ارکان اقتصاد دانش این کشور و مدل اقتصادی جدید است که مبتنی بر آن است. در مورد انعطاف پذیری، نوآوری و همچنین حفظ و جذب استعدادها، شایستگی ها و پروژه های کارآفرینی.

او همچنین خاطرنشان کرد که الحاق اخیر امارات متحده عربی به پروتکل مادرید گامی پیشرو توسط این کشور برای ارتقاء سیستم علائم تجاری و تثبیت موقعیت خود به عنوان قطب مالکیت معنوی در منطقه و مقصدی است که علائم تجاری معتبری را به مخترعان و مبتکران ارائه می دهد. «این گام به افزایش تعداد علائم تجاری امارات متحده عربی محافظت شده در بازارهای خارجی در قلمرو اعضای پروتکل مادرید که بیش از 80 درصد از حجم تجارت جهانی را تشکیل می دهند کمک می کند. این امر باعث افزایش اعتماد شرکت ها، سرمایه گذاران و صاحبان علائم تجاری در بازارهای کشور و فضای کلی اقتصادی امارات متحده عربی می شود».

الصالح گفت که این وزارتخانه از درخواست های شرکت های ثبت شده و دارای مجوز در امارات متحده عربی که مایل به استفاده از حفاظت ارائه شده توسط پروتکل مادرید در بازارهای بین المللی هستند، استقبال می کند.

امارات متحده عربی در 28 سپتامبر 2021 به پروتکل مادرید ملحق شد تا صاحبان علائم تجاری در این کشور را قادر سازد از علائم تجاری خود در بیش از 125 کشور عضو از طریق ارسال یک درخواست واحد و پرداخت یک مجموعه هزینه از طریق پلت فرم خدمات وزارت دفاع محافظت کنند.

نوشتهٔ پیشین
بخش خصوصی از فرآیند واردات دانه‌های روغنی و نهاده‌ها حذف شد
نوشتهٔ بعدی
درج هم‌زمان قیمت تولیدکننده و مصرف‌کننده روی ۵۰ هزار کالا از امروز

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست