اخباراخبار اقتصادی امارات

اولین قایق پرنده هیدروژنی جهان با نام «THE JET» در دبی رونمایی می‌شود

استارت‌آپ JET ZeroEmission مستقر در سوئیس اعلام کرد که با Zenith Marine Services LLC و DWYN LLC یک شرکت مستقر در امارات برای تولید و راه اندازی “THE JET” – اولین قایق پرنده با انرژی پاک و هیدروژنی، قراردادی امضا کرده است.

 

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از وام، اولین نمایش جهانی این قایق پرنده با انرژی‌های پاک هیدروژنی با طراحی نمادین در دبی برگزار خواهد شد.

 

این اعلامیه نمایانگر موقعیت پیشروی دبی به عنوان یک مرکز جهانی برای صنایع آینده است. زیرساخت قوی و محیط سرمایه گذاری حمایتی دبی، آن را به سکوی راه اندازی ایده‌آل برای شرکت های نوآور برای رسیدن به جاه طلبی های جهانی خود تبدیل کرده است.

 

«THE JET» دارای ویژگی‌ها و فناوری‌های پیشرفته است که به آن امکان می‌دهد در سکوت بر فراز آب‌ها با سرعت 40 گره دریایی پرواز کند. این قایق مجلل دارای ظرفیت ۸ تا ۱۲ مسافر است و مجهز به دو پیل سوختی و یک سیستم تهویه مطبوع و همچنین سایر فناوری های پاک و سازگار با محیط زیست است که به کاهش انتشار کربن کمک می کند.

 

آلن تیبا، بنیان‌گذار THE JET ZeroEmission و رکورددار سرعت قایقرانی در سال 2009 و مخترع نمونه‌های اولیه Seabubbles الکتریکی در سال 2016، می‌گوید: «ما از اعلام این خبر از دبی خرسندیم و می‌توانیم تولید و تولید کنیم. “THE JET” را پرتاب کنید، که اولین قایق جهان است که بدون سر و صدا، امواج یا انتشار گازهای گلخانه ای حرکت می کند و توانایی پرواز 80 سانتی متری بر فراز آب ها را دارد.»

 

وی ادامه داد: «دبی مقصدی ایده آل برای مبتکران و شرکت ها از سراسر جهان است تا پروژه های نوآورانه خود را توسعه دهند و به موفقیت مورد نظر خود برسند، به همین دلیل است که ما “THE JET” را اعلام کرده ایم، پروژه ای که من افتخار ایده گرفتن با تیم را داشتم. ما مشتاقانه منتظر دیدار با علاقه مندان به این قایق پرنده شگفت انگیز در بیست و هشتمین اجلاس بین المللی آب و هوا (COP28 UAE) که در امارات متحده عربی میزبانی خواهد شد، هستم.»

 

این اعلامیه گامی رو به جلو برای صنعت فناوری پاک و برای خود استارت آپ است. این استارت آپ توانسته است بخشی از بودجه مورد نیاز 10 میلیون یورویی را نیز تامین کند.

 

توافقنامه همکاری بین JET و شرکای تجاری امارات متحده عربی خبر خوبی برای محیط زیست و آینده حمل و نقل دریایی با انرژی پاک است. فناوری پیل سوختی پیشرفته “THE JET” برای یک پرواز افتتاحیه تاریخی، در طول جلسات بعدی COP28 امارات متحده عربی که در نوامبر 2023 برگزار می شود، تحویل داده می شود.

 

انرژی پاک و تجدیدپذیر یک نیاز کلیدی برای پایداری است و در خط مقدم اولویت های استراتژیک دبی و امارات قرار دارد. دبی به یک پیشگام بین المللی در توسعه بخش انرژی پاک و تجدیدپذیر تبدیل شده است. این شهر همچنین استراتژی انرژی پاک دبی 2050 را راه اندازی کرده است. بر اساس این استراتژی، دبی قصد دارد تا سال 2050 75 درصد انرژی مورد نیاز خود را از منابع پاک تولید کند.

 

هدف این استراتژی همچنین تبدیل دبی به مرکز جهانی انرژی پاک و اقتصاد سبز است. از پنج رکن اصلی تشکیل شده است: زیرساخت، قانون، بودجه، ایجاد ظرفیت ها و مهارت ها، و ترکیب انرژی دوستدار محیط زیست.

نوشتهٔ پیشین
دبی سومین جهان در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی سبز است
نوشتهٔ بعدی
وزیر صمت با هدف توسعه روابط تجاری با کشورهای منطقه به امارات و عمان سفر می‌کند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست