اخباراخبار اقتصادی امارات

فرودگاه بین‌المللی ابوظبی عملکرد سال ۲۰۲۱ خود را منتشر کرد

امید به روزگار رونق سفر با توجه به رشد قابل توجه تعداد مسافران در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱

تعداد مسافران عبوری از فرودگاه بین المللی ابوظبی به لطف افزایش معادل ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار مسافر در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱، که معادل ۴۶ درصد از تعداد مسافران کل سال بود، از مرز ۵ میلیون و ۲۶۰ هزار میهمان عبور کرد.

به گزارش مرکز تجاری ایران درامارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، فرودگاه ابوظبی نتایج ترافیک سال ۲۰۲۱ خود را منتشر کرد و نشان داد این فرودگاه به ۵ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۳۷۶ مسافر مقایسه با ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۱۷۶ مسافر در سال ۲۰۲۰ خدمات رسانی کرده اند که نشان دهنده کاهش ۵.۵ درصدی است زیرا فرودگاه و صنعت همچنان با کاهش تقاضا به دلیل محدودیت های مسافرتی و کاهش اعتماد مصرف کنندگان مواجه شده اند.

این فرودگاه در طول سال ۷۴ هزار و ۱۷۶ پرواز در مقایسه با ۶۱ هزار و ۳۴ پرواز در سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند که افزایش ۲۱.۵ درصدی را نشان می دهد.

شریف الهاشمی مدیر عامل شرکت فرودگاه های ابوظبی گفت: «افزایش شدید ترافیک مسافر در سه ماه گذشته نشانه روشنی است که بهبود در حال انجام است و شتاب بیشتری به دست می آورد.»

وی ادمه داد: «انتظار داریم با پیشرفت برنامه‌های واکسیناسیون، کاهش محدودیت‌های دولت در بازارهای سراسر جهان و افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان، ترافیک در ابوظبی بین‌المللی امسال دو برابر شود و به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برسد.»

او تاکید کرد: «شبکه مقاصد بین المللی ابوظبی نیز در طول سال ۲۰۲۱ به طور قابل توجهی گسترش یافت و اکنون پرواز به ۱۰۳ مقصد در مقایسه با ۷۵ مقصد در سال ۲۰۲۰ ارائه می شود.»

در سال 2021 امتیاز خدمات فرودگاه بین‌المللی ابوظبی بسیار بالا ثبت شده از جمله در در معیارهای تمیزی فرودگاه (95 درصد)، احساس امنیت و امنیت (95 درصد)، شاخص شادی (94 درصد) و سلامت و تندرستی مسافران (92.9 درصد) بود. . نمره رضایت کلی که توسط شورای بین المللی فرودگاه ها اندازه گیری شد 92 درصد بود.

خدمات چمدان به طور مشابه چشمگیر بود زیرا در سال ۲۰۲۱، ۵ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۲۰۸ چمدان از طریق سیستم چمدان فرودگاه پردازش شد، از جمله ۳ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۱۳۲ چمدان خروجی که نرخ موفقیت تحویل آن 99.8 درصد بود.

فرودگاه‌های ابوظبی همچنین نتایج ترافیک باری سال ۲۰۲۱ خود را امروز منتشر کرد که بر اساس آن فرودگاه بین‌المللی ابوظبی ۷۱۱ هزار و ۷۱۵ تن بار در سال ۲۰۲۱ جابجا کرده است که در مقایسه با ۵۴۰ هزار و ۵۱۱ تن بار در سال ۲۰۲۰ افزایش ۳۱.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

نوشتهٔ پیشین
۱۳ میلیون بازدیدکننده در طول ۱۹ هفته در اکسپوی دبی شرکت کردند
نوشتهٔ بعدی
مراکز تجاری می‌توانند نقش به سزایی در توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان برای صادرات داشته‌باشند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست