اخباراخبار اقتصادی امارات

مارکوس ترویجو، رئیس بانک توسعه نوین:

امارات نمونه بارز یک معجزه اقتصادی است

امارات نمونه بارز یک معجزه اقتصادی است

مارکوس ترویجو، رئیس بانک توسعه نوین، در چهارمین دوره از مجمع جهانی تجارت آمریکای لاتین (GBF LATAM) 2022 که از چهارشنبه گذشته در دبی آغاز به کار کرد،  گفت: «امارات متحده عربی نمونه بارز یک معجزه اقتصادی است.» که اوایل امروز در دبی آغاز شد.»

در جلسه «اولویت های جدید برای جهان پس از کووید»، ترویجو به بررسیزیرساخت‌های ضروری برای اصلاحاتی پرداخت که برای مبارزه با چالش‌های نابرابری درآمد و وضعیت ضعیف بهداشت و آموزش پیش روی کشورهای آمریکای لاتین و حاشیه دریای کارائیب مورد نیاز است، پرداخت و نقش تجارت  با بازارهایی مانند امارات متحده عربی را در کمک به حل این معضلات تشریح کرد.

ترویجو تاکید کرد: «یکی از پویاترین مناطق برای سرمایه گذاری زیرساختی در دهه آینده آمریکای لاتین است. طبیعی است که چشم اقتصادهایی مانند امارات به این چشم اندازهای پویا دوخته شود.»

وی خاطرنشان کرد: «بانک توسعه نوین موظف است منابع را برای پروژه‌های زیرساختی و توسعه پایدار در برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی (BRICS) و همچنین سایر اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه بسیج کند.»

این سازمان اخیراً امارات متحده عربی را به عنوان جدیدترین عضو خود پذیرفته‌است.  این عضویت به دلیل تعهد ابوظبی به رشد و توسعه جهانی و به رسمیت شناختن توانایی ها و تخصص قابل ستایش‌اش در حمایت از پروژه های زیربنایی و توسعه پایدار است.

مجمع جهانی تجارت آمریکای لاتین 2022 که تحت حمایت جناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس کشور، نخست وزیر و حاکم دبی برگزار می شود، توسط اتاق بازرگانی دبی با مشارکت اکسپو 2020 برگزار شد. موضوع اصلی این رویداد «به سوی آینده ای تاب‌آور» است و یکی از مجموعه همایش‌های بین‌الملی براگذار شده توسط اتاق بازرگانی دبی است.

GBF LATAM 2022 سومین انجمن از نوع خود است که در طول اکسپو 2020 دبی برگزار می شود، با GBF آفریقا در ماه اکتبر و اولین GBF ASEAN در دسامبر برگزار می شود.

نوشتهٔ پیشین
۷۷ درصد از کل سرمایه‌گذاری شورای همکاری خلیج فارس در آمریکای لاتین توسط امارات انجام شده‌است
نوشتهٔ بعدی
بزرگترین الماس سفید جهان به نام صخره به نمایش درآمد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست