اخباراخبار اقتصادی امارات

امارات متحده عربی به دنبال جذب سرمایه گذاری 150 میلیارد دلاری مستقیم خارجی طی یک برنامه ده ساله

امارات متحده عربی به دنبال جذب سرمایه گذاری 150 میلیارد دلاری مستقیم خارجی طی یک برنامه ده ساله

به گزارش مرکز تجارت ایران در امارات متحده ی عربی ، امارات به دنبال جذب 150 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در 10 سال آینده است.

بر طبق این گزارش برنامه هایی در نظر گرفته شده است با نام ( پروژه های 50) که مجموعه ای طراحی شده از تعهدات توسعه ای و اقتصادی ست که به منظور سوق دادن امارات متحده ی عربی به مدار رشد بالاتری با هدف دو برابر کردن ظرفیت اقتصادی آن از 1.4 تریلیون درهم به 3 تریلیون درهم تا سال 2030 است و موضوع اصلی نشست سالیانه ی سرمایه گذاری ست که از تاریخ 29 مارس تا 31 مارس 2022 در مرکز نمایشگاه دبی برگذار می شود.

در پی مجموعه اصلاحاتی که به منظور بهبود جذب سرمایه گذار می شود، امارات متحده عربی به عنوان یکی از بهترین مقاصد جهانی برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی و پیشروی استعداد های آینده است.

بر طبق کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل متحد ، امارات پانزدهمین جذب کننده ی بزرگ سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهان ، در سال 2020 بود که یک رتبه بالاتر از بریتانیا و هفت رتبه بالاتر از سال قبل خود قرار داشت.

اگرچه جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2020 در سطح جهانی 35 درصد کاهش یافت اما سرمایه گذاری در امارات متحده عربی با 11 درصد افزایش به مبلغ تقریبی20 میلیارد دلار رسید.

پس از دو سال اصلاحات گسترده و قوانین جدید از جمله اصلاح قانون سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این کشور و شرکت‌های تجاری، امارات متحده عربی مجموعه‌ای از مقررات را با هدف افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به سرمایه گذاری وآسان کردن هرچه بیشتر فرایند تجارت و همچنین تقویت اقتصاد غیرمبتنی بر نفت خود در حالی که این کشور همزمان بر اساس قوانین اصلاحات پیش می‌رود را رونمایی کرد تا آن را به مقصدی رقابتی برای زندگی و کار تبدیل کند.

به نقل از داوود الشزاوی، رئیس کمیته سازمان مدیریت هوانوردی برنامه های پروژه های 50 ، بخش های مهمی از جمله اقتصاد دیجیتال ،فضا و فناوری های پیشرفته را پوشش می دهد و هدف کلیدی آن تقویت موقعیت امارات متحده ی عربی به عنوان یک مجری جهانی ، در بخش های مختلف صنعت و افزایش رقابت پذیری در سطح جهانی ست.

از جمله اهداف اقتصادی امارات ، شامل ایجاد درآمدهای اقتصادی بالغ بر 200 میلیارد درهم از طریق برنامه راه آهن امارات بود که همچنین شامل سرمایه گذاری 50 میلیارد درهمی و دوبرابر کردن سرمایه گذاری خارجی در این کشور به مبلغ 1 تریلیون درهم در طی 9 سال و افزایش 550 میلیارد درهم دستیابی سالانه بود به علاوه افزایش 45 میلیارد درهمی صادرات در 10 بازار خارجی از طریق  برنامه ی 10 ساله ی آن.

این برنامه ها مجموعه‌ای از کارگاه‌ها، سخنرانی‌ها و رویدادهای شبکه‌ای را ارائه خواهند داد که به طور گسترده بر تقویت و بهبود سرمایه‌گذاری‌های پایدار تمرکز دارد.

همچنین بینش های کلیدی در مورد چگونگی تحریک و تسهیل جریان سرمایه گذاری در بخش های حیاتی توسطAIM

دولت و سایر سهام  داران را ارائه خواهد کرد.

رقابت پذیری هر کشور به ظرفیت دولت و سایر ذینفعان حائز اهمیت برای نو آوری و ارتقا بستگی دارد.

الشزاوی در ادامه افزود که به این ترتیب برای بخش دولتی و خصوصی بسیار مهم و حائز اهمیت است که به طور مشترک بر اساس چارچوب های شفاف و روشن برای منافع و رشد متقابل کار کند.

منبع

نوشتهٔ پیشین
امارات متحده عربی با OECD برای اجرای استانداردهای مالیاتی جهانی همکاری می کند.
نوشتهٔ بعدی
دبی گام نخست را برای تبدیل شدن به قطب رمزارز غرب آسیا برداشت

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

فهرست