اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی جهان

مراد اوزیگین، معاون انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (TÜSİAD):

امارات شریک تجاری کلیدی ترکیه است

مراد اوزیگین، معاون انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (TÜSİAD)

 

معاون انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (TÜSİAD)، گفت که ترکیه و امارات دارای محیط‌های سرمایه گذاری قابل توجهی هستند که فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاران و کسب و کارها فراهم می کند و به آنها برای مشارکت اقتصادی با هدف ایجاد دوره جدیدی از رشد پایدار امید می‌دهد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، مراد اوزیگین، معاون انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (TÜSİAD)، در جریان سفر خود به امارات به عنوان رئیس هیات TÜSİAD برای ارتقای همکاری در تجارت، صنعت و سرمایه گذاری تاکید کرد که امارات شریک تجاری کلیدی ترکیه است.

وی افزود: «سفر به امارات شامل جلساتی با چندین مؤسسه اقتصادی در این کشور، به ویژه اتاق بازرگانی و صنعت ابوظبی، وزارتخانه‌های اقتصاد و تغییرات آب و هوا و محیط زیست و شرکت های بخش خصوصی بود.»

انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه ( TÜSİAD) معادل ۸۰ درصد کل تجارت ترکیه را تحت پوشش خود دارد، نزدیک به 80 درصد از مالیات بر درآمد در ترکیه توسط اعضای این انجمن پرداخت می‌شود و 50 درصد از فرصت های شغلی بخش خصوصی را در ترکیه ایجاد می کند.

وی خاطرنشان کرد: «انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه و اتاق بازرگانی و صنعت ابوظبی شرکای کلیدی در ایجاد یک محیط مناسب هستند که مشارکت بین دو کشور را تشویق می کند.»

اوزیگین در مورد وضعیت اقتصادی فعلی کشورش گفت: «اقتصاد ترکیه در سال گذشته رشد قابل توجه ۱۱ درصدی را تجربه کرده‌است و دارای یک محیط سرمایه گذاری متمایز است که شرکت های کوچک و متوسط (SME) را جذب می کند.»

او بر تعامل با مقامات سرمایه گذاری ابوظبی در سرمایه گذاری‌های عمده در شرکت های فناوری و شش شرکت کوچک و متوسط که اخیراً تأسیس شده‌اند، تأکید کرد.

اوزیگین خاطرنشان کرد: «ترکیه طیف وسیعی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری را ارائه می‌کند، زیرا صادرات عمده آن شامل خودرو، منسوجات، مواد غذایی و فناوری مالی، علاوه بر فرصت‌های کشاورزی است و فرصت‌های قابل توجهی در سایر بخش‌های حیاتی، از جمله مراقبت‌های بهداشتی، غذا، گردشگری و انرژی‌های تجدیدپذیر نیز از مزیت‌های اقتصاد ترکیه است. علاوه بر این‌ها فرصت‌های عمده انرژی خورشیدی آماده دریافت سرمایه گذاری، در ترکیه هستند.»

اوزیگین تاکید کرد: «همه این حوزه‌های اقتصادی از موارد مورد علاقه امارات برای همکاری و سرمایه‌گذاری هستند.»

نوشتهٔ پیشین
ای-اسکوتور پیشرفته برای بهره‌برداری توسط پیک‌های موتوری
نوشتهٔ بعدی
اسفند ۱۴۰۰ رکورد تجارت غیرنفتی ماهانه در سال‌های اخیر را شکست

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست