اخباراخبار اقتصادی امارات

معافیت درآمدهای زیر ۳۷۵ هزار درهم و مالیات ۹ درصدی بر سود شرکت‌های بزرگ

امارات از سال ۱۴۰۲ از شرکت‌ها مالیات بر سود می‌گیرد

وزارت دارایی اعلام کرده است که امارات متحده عربی مالیات شرکتی فدرال را بر سود کسب و کار معرفی می کند که برای سال های مالی که از اول ژوئن 2023 یا پس از آن شروع می شود، موثر خواهد بود.

 

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از خبرگزار وام، مشاغل از ابتدای اولین سال مالی خود که در یا پس از 1 ژوئن 2023 شروع می شود، مشمول مالیات شرکتی امارات خواهند شد.

 

رژیم مالیات شرکتی امارات متحده عربی برای ترکیب بهترین شیوه ها در سطح جهانی و به حداقل رساندن بار انطباق بر مشاغل طراحی شده است.

 

مالیات شرکتی بر سود مشاغل امارات متحده عربی همانطور که در صورت‌های مالی آنها مطابق با استانداردهای حسابداری قابل قبول بین المللی تهیه شده است، با حداقل استثناء و تعدیل قابل پرداخت خواهد بود.

 

مالیات شرکتی برای همه مشاغل و فعالیت های تجاری به طور یکسان اعمال می شود، به جز برای استخراج منابع طبیعی که همچنان مشمول مالیات شرکتی در سطح امارات خواهد بود.

 

با نرخ مالیات قانونی استاندارد 9 درصد و نرخ مالیات 0 درصد برای سود مشمول مالیات تا 375000 درهم برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها، رژیم مالیات شرکتی امارات متحده عربی یکی از رقابتی ترین رژیم های مالیاتی در جهان خواهد بود.

 

هیچ مالیات شرکتی بر درآمد شخصی ناشی از اشتغال، املاک و سایر سرمایه‌گذاری‌ها، یا هر درآمد دیگری که توسط افراد به دست می‌آید که ناشی از کسب‌وکار یا شکل دیگری از فعالیت تجاری دارای مجوز یا مجاز به انجام آن در امارات متحده عربی نیست، اعمال نخواهد شد.

 

یونس حاجی الخوری، معاون وزیر دارایی، گفت: «موقعیت امارات به عنوان یک مرکز پیشرو در جهان برای تجارت و سرمایه گذاری امارات متحده عربی به عنوان یک حوزه قضایی پیشرو برای نوآوری و سرمایه گذاری، نقشی محوری در کمک به رشد کسب و کارها، در سطح محلی و جهانی ایفا می کند. اطمینان از وجود یک رژیم رقابتی و بهترین در کلاس مالیات شرکت ها، همراه با شبکه گسترده معاهده مالیات مضاعف امارات، تقویت خواهد شد.»

 

یونس حاجی الخوری همچنین می افزاید: «با معرفی مالیات بر شرکت‌ها، امارات متحده عربی تعهد خود را به رعایت استانداردهای بین المللی برای شفافیت مالیاتی و جلوگیری از اقدامات مضر مالیاتی تایید می کند.»

 

با به رسمیت شناختن سهم مناطق آزاد در اقتصاد و رقابت امارات متحده عربی، رژیم مالیات شرکتی امارات متحده عربی به احترام به مشوق های مالیاتی شرکتی که در حال حاضر برای مشاغل مناطق آزاد ارائه می شود که از همه الزامات نظارتی پیروی می کنند و تجارت با سرزمین اصلی امارات متحده عربی انجام نمی دهند، ادامه خواهد داد.

 

با توجه به موقعیت امارات متحده عربی به عنوان یک مرکز مالی جهانی و یک مرکز تجاری بین المللی، امارات متحده عربی مالیات تکلیفی بر پرداخت های داخلی و فرامرزی اعمال نخواهد کرد و سرمایه گذاران خارجی را که در امارات متحده عربی فعالیت ندارند مشمول مالیات شرکتی نمی شوند.

 

به عنوان یک دفتر مرکزی بین المللی، یک تجارت امارات متحده عربی از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه و سود سهام دریافتی از سهام واجد شرایط خود معاف خواهد بود و مالیات های خارجی مجاز است در مقابل مالیات شرکتی قابل پرداخت امارات بستانکار شود.

 

رژیم مالیات شرکتی امارات متحده عربی قوانین استفاده از زیان سخاوتمندانه ای خواهد داشت و به گروه های امارات اجازه می دهد تا به عنوان یک نهاد واحد مالیات دریافت کنند یا از تخفیف گروهی در رابطه با زیان ها و معاملات درون گروهی و تجدید ساختار استفاده کنند.

 

رژیم مالیات شرکتی امارات متحده عربی تضمین می کند که بار انطباق برای مشاغلی که صورت های مالی کافی را تهیه و نگهداری می کنند به حداقل می رسد. کسب و کارها فقط باید یک اظهارنامه مالیاتی شرکتی را در هر سال مالی تسلیم کنند و ملزم به پرداخت پیش پرداخت مالیات یا تهیه اظهارنامه مالیاتی موقت نخواهند بود. الزامات مربوط به قیمت گذاری انتقال و اسناد برای مشاغل امارات متحده عربی با ارجاع به دستورالعمل های قیمت گذاری انتقالی OECD اعمال می شود.

نوشتهٔ پیشین
آینده از آن مراكز تجاری ایران در خارج از كشور است
نوشتهٔ بعدی
اکسپو دبی تبدیل به شهر منطقه 20 می‌شود

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست