اخباراخبار اقتصادی ایران

افزایش پروازها از جنوب ایران به دبی

افزایش پروازها از جنوب ایران به دبی

طبق اعلام اداره کل روابط عمومی “هما”، همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نخستین پرواز بین‌المللی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” از فرودگاه قشم به مقصد فرودگاه دبی در روز ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری انجام شد.

این پرواز در جهت ایجاد تسهیلات تردد هموطنان جزیره قشم برقرار گردید و با انجام این پرواز، تعداد پرواز‌های بین المللی “هما” در منطقه جنوب کشور افرایش یافت.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، این پرواز با استفاده از یک فروند هواپیمای مدرن ATR-۷۲ با شماره پرواز ۳۵۴۲ در ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه از فرودگاه بین‌المللی شهر دوبی به مقصد فرودگاه بین‌المللی جزیره قشم انجام می‌شود.

پرواز برگشت این مسیر در همان روز از فرودگاه قشم با شماره ۳۵۴۳ در ساعت ۱۲ و ۵ دقیقه به فرودگاه شهر دوبی انجام و در ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه در فرودگاه شهر دوبی به زمین می‌نشیند.

گفتنی است در حال حاضر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” در روز‌های یک‌شنبه، چهارشنبه و جمعه هر هفته، سه پرواز داخلی رفت و برگشت در مسیر تهران به قشم و بالعکس انجام می‌دهد.

در خبر دیگری در همین رابطه مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: پرواز اهواز به دبی از ۹ اسفند ماه آغاز می‌شود.

به گفته او این پرواز ساعت ۱۹ و ۴۰ دقیقه در روزهای دوشنبه انجام می‌شود.

وی افزود: ارائه گواهی دریافت حداقل ۲ دُز واکسن کرونا به همرا QR کد، ارائه نتیجه منفی آزمایش پی سی آر از مراکز معتبر اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تا زمان ورود مندرج در بلیت (که نباید بیش از ۷۲ ساعت از تاریخ آن گذشته باشد) از مواردی که مسافران ورودی به دبی ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: مسافرانی که کمتر از ۱۲ سال سن دارند، مسافرانی که به دلایل پزشکی از دریافت واکسن کرونا معاف هستندمشروط به اینکه مدارک پزشکی معتبر ارائه نمایند از موارد بالا  معاف هستند.

به گفته رزاز در صورت انتقال مسافر بدون رعایت شرایط فوق و مواجهه مسافر یا پذیرش نکردن در مبادی ورودی دبی، کلیه مسئولیت‌ها به عهده شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود.

 

منبع: مرکز تجاری ایران در امارات

نوشتهٔ پیشین
مرکز تجاری ایران در امارات میزبان فعالان صنایع غذایی و کشاورزی ایران
نوشتهٔ بعدی
حضور 50 فعال حوزه صنایع غذایی و کشاورزی در مرکز تجاری ایران در امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست