اخباراخبار اقتصادی امارات

افتتاح بزرگترین مزرعه عمودی جهان در دبی

افتتاح بزرگترین مزرعه عمودی جهان در دبی

امارات متحده عربی  با همکاری شرکت آمریکایی Crop One با هدف تقویت امنیت غذایی و آبی کشور، بزرگترین مزرعه کشاورزی عمودی جهان را در دبی افتتاح کرد.

این مزرعه با مصرف 95 درصد آب کمتر نسبت به کشاورزی سنتی سالانه بیش از 1 میلیون کیلو سبزیجات تولید خواهد کرد. برای راه انداری این مزرعه بیش از 40 میلیون دلار (147 میلیون درهم) سرمایه گذاری صورت گرفته است. مزرعه هیدروپونیک بوستانیکا، با مساحت 330000 فوت مربعی واقع در نزدیکی فرودگاه بین المللی آل مکتوم، قرار است سالانه بیش از یک میلیون کیلوگرم یا حدود 3000 کیلوگرم در روز سبزی برگ دار رشد دهد.

این مزرعه با استفاده از 95 درصد آب کمتر نسبت به کشاورزی سنتی و صرفه جویی 250 میلیون لیتری آب، محصولات تازه را بدون آفت کش ها، علف کش ها یا مواد شیمیایی تولید می کند. شیخ احمد بن سعید آل مکتوم مدیر اجرایی خطوط هوایی امارات با اشاره به این که امنیت غذایی و خودکفایی طولانی مدت برای رشد اقتصادی هر کشوری حیاتی است گفت:  امارات نیز از این قاعده مستثنی نیست.

افتتاح بزرگترین مزرعه عمودی جهان
افتتاح بزرگترین مزرعه عمودی جهان

وی همچنین بوستانیکا را آغازگر دوره جدیدی از نوآوری و سرمایه گذاری و گامی مهم در جهت رشد پایدار و همسو با استراتژی‌های امنیت غذایی و آب کشور امارات دانست. مزرعه جدید در راستای استراتژی امنیت غذایی ملی 2051 امارات مبنی بر تولید محصولات قابل اعتماد در تمام سال و زنجیره تامین پایدار مستقل از آب و هوا و حملات آفات یا قارچ ها است.

از ماه جولای، مسافران هواپیمایی امارات و سایر خطوط هوایی می توانند در پروازهای خود از سبزیجات برگ‌دار این مزرعه مانند کاهو و اسفناج استفاده کنند . همچنین مصرف کنندگان اماراتی نیز به زودی می توانند این محصولات را از نزدیکترین سوپرمارکت ها خریداری نمایند

کریگ راتاجیک، مدیر اجرایی کراپ وان، گفت: این مزرعه پس از انجام برنامه‌ریزی ‌ها، ساخت سازهای چشمگیر و با غلبه بر چالش‌های پیش‌بینی نشده کرونا افتتاح شد و ما خوشحالیم که این نقطه عطف باورنکردنی را جشن می‌گیریم. وی همچنین افزود مأموریت ما پرورش آینده ای پایدار برای پاسخگویی به تقاضای جهانی برای غذای تازه و محلی است، و این مزرعه تجلی این تعهد است.

نوشتهٔ پیشین
گسترش استفاده از کیسه های قابل بازیافت در امارات
نوشتهٔ بعدی
استفاده از ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران در راس‌الخیمه تسهیل می‌شود

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست