اخباراخبار اقتصادی امارات

بر اساس تازه‌ترین گزارش اتاق دبی:

۳۹ درصد از اسکیل‌آپ‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در دبی قرار دارند

ساختمان اتاق بازرگانی و صنعت دبی (غرفة الدبی)

بر اساس گزارش جدید اتاق دبی، اقتصاد دیجیتال دبی 57 درصد از سرمایه‌گذاری‌ها در اسکیل‌آپ‌ها ( ScaleUp) در خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) را به خود اختصاص داده است و 39 درصد از شرکت‌های اسکیل‌آپ (ScaleUp) را در خود جای داده است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی ساختمان اتاق بازرگانی و صنعت دبی (غرفة الدبی) به نقل از اتاق دبی، اسکیل‌آپ‌ها بر اساس تعریف سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به شرکت‌هایی گفته‌می‌شود که در طول سه سال گذشته دست کم سالانه بیش از ۲۰ درصد بازگشت سرمایه داشته‌باشند، در حالی که در آغاز این بازه زمانی دست کم ۱۰ کارمند در آن کار کنند. در‌واقع این نوع شرکت‌ها، مرحله رشد و توسعه برای استارت‌آپ‌ها هستند، در حالیکه کمتر از ۲۰ درصد از استارت‌آپ‌ها، عملاً می‌توانند به اسکیل‌آپ تبدیل شوند.

این گزارش با عنوان “چشم انداز سرمایه گذاری امارات متحده عربی” با همکاری Mind the Bridge و Crunchbase غول‌های فناوری تهیه شده است و روندهای کلیدی را بررسی می کند که اکوسیستم کارآفرینی در حال بلوغ در منطقه را تغییر می‌دهد و نقش پیشرو امارات متحده عربی و دبی را در جذب اسکیل‌آپ‌های امیدوارکننده و امیدبخش برجسته می کند.

این گزارش نشان داد که 26 اسکیل‌آپ در خاورمیانه و شمال آفریقا (4.4 درصد از کل) مقر خود را در داخل منطقه جابجا کردند تا رشد خود را تقویت کنند و امارات متحده عربی ترجیح عمده این اسکیل‌آپ‌ها برای جابجایی است.

عمر بن سلطان العلما، وزیر دولت در امور هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال و برنامه های کاربردی دورکاری، رئیس اتاق اقتصاد دیجیتال دبی، گفت: «یافته های این گزارش نشان دهنده تلاش های مداوم برای پیشرفت اقتصاد دیجیتال دبی و ایجاد یک محیط مساعد در امارت برای رشد و شکوفایی اسکیل‌آپ‌ها، مطابق با دیدگاه جناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس‌کشور، نخست‌وزیر و حاکم دبی، تا امارت را به عنوان یک رهبر جهانی در اقتصاد دیجیتال قرار دهد.»

حمد بوآمیم، مدیرعامل اتاق دبی، گفت: «امارات متحده عربی علیرغم مزیت‌های رقابتی گسترده‌ای که دارد، به ایجاد انگیزه‌های بیشتر برای کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌ها ادامه می‌دهد. معرفی ویزای طلایی، ویزای سبز، ویزای فریلنسر و کارآفرین همگی گام‌های جسورانه و مثبتی هستند. این کشور برای تقویت ارزش پیشنهادی خود اقدام کرده است.»

وی تأکید کرد: «سرمایه‌گذاری جسورانه یک عنصر حیاتی است که برای پرورش اکوسیستم‌های کارآفرینی پر رونق و پیشرفت اقتصادهای دیجیتالی لازم است. ما به همکاری نزدیک با سهامداران بخش دولتی و خصوصی ادامه خواهیم داد تا محیطی مساعد برای شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران VC و همچنین کارآفرینان از سراسر جهان تضمین کنیم.»

نوشتهٔ پیشین
می‌توانید با رمزارز قهوه سفارش دهید
نوشتهٔ بعدی
وضعیت قیمت ارز در سال ۱۴۰۱

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست