اخباراخبار اقتصادی امارات

اداره خدمات مالی دبی منتشر کرد

پیش‌نویس مقررات استفاده از رمزارزها در امارت دبی

پیش‌نویس مقررات استفاده از رمزارزها در امارت دبی

اداره خدمات مالی دبی، تنظیم‌کننده مقررات مالی دبی در تاره‌ترین اقدام خود چارچوب مقررات مرتبط با ارزهای دیجیتال و رمزارزها را برای عموم منتشر کرده‌است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از پایگاه خبری نشنال، مقررات پیشنهادی با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران و با موضوع کمپانی‌هایی که در یا از مرکز مالی بین‌المللی دبی قصد دارند در زمینه بازاریابی، صدور، خرید و فروش یا ایجاد رمزارزها فعالیت کنند، منتشر شده‌است.

این نهاد مالی در امارات دبی اعلام کرده‌است: «در مقررات پیشنهادی، موضوع ریسک‌های مالی مرتبط با رمزارزها شامل مسائلی همچون حمایت از مصرف‌کننده، ثبات بازار، امانات و منابع مالی برای ارائه دهندگان خدمات مورد توجه قرار گرفته‌است.»

نظام دارایی‌های دیجیتال امارات از اوایل سال گذشته میلادی پیشنهاد شد که بر اساس آن اداره خدمات ملی دبی در فاز نخست، چارچوب مقرراتی ناظر بر رمزهای سرمایه‌گذاری را منتشر کرده‌بود.

بانک‌های مرکزی در سراسر جهان نسبت به شناسایی رمزارزها به دلایل مختلف از جمله غیرقابل پیش‌بینی بودن، ماهیت غیر فیزیکی، فقدان ارزش ذاتی و فقدان نظارت قانونی، تمایلی نشان نمی‌دهند.

بانک مرکزی امارات متحده عربی هم تا کنون رمزارزها را به عنوان یک ارز قانونی به رسمیت نشناخته است.

چارچوب نظارتی اداره خدمات مالی دبی، مجموعه‌ای از رمزارزها شامل بیت‌کوین، اتر، سولانا و ثابت‌ارزهای مبتنی بر دارایی که ارزش آنها بر اساس ارزش ارزهای رایج بانکی تعیین می‌شود و رمزهای ترکیبی کمکی را شامل می‌شود.

نوشتهٔ پیشین
دبی الگویی برای کلان‌شهرهای جهان خواهد شد؟
نوشتهٔ بعدی
هجدهمین کنفرانس و نمایشگاه کمک‌های بشردوستانه و توسعه دبی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست