اخباراخبار اقتصادی امارات

امارات متحده عربی با OECD برای اجرای استانداردهای مالیاتی جهانی همکاری می کند.

امارات متحده عربی با OECD برای اجرای استانداردهای مالیاتی جهانی همکاری می کند.

به گزارش مرکز تجارت ایران در امارات ، وزارت دارایی امارات متحده عربی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه امارات ، در راستای اجرای استانداردهای مالیاتی بین‌المللی ، راه‌های تقویت بیشتر همکاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در OECD در جریان دیدار این تفاهم نامه یونس الخوری، معاون وزیر دارایی و پاسکال سن آمانس، مدیر مرکز مالیاتی مورد تمدید مشارکت استراتژیک خود برای سال های 2022-2024 صحبت کردند.

یونس الخوری افزود: امارات متحده عربی در راستای تعهد خود به اجرای استانداردها و شیوه‌های مالیاتی بین‌المللی با بالاترین سطح شفافیت در رابطه با موضوعات ذکر شده ، مشتاق است با OECD در همه زمینه‌های مربوطه هماهنگ شود.

وی همچنین در ادامه بر تعهد امارات متحده عربی به رعایت استانداردهای OECD به ویژه در تبادل اطلاعات برای اهداف مالیاتی تاکید کرد.

همچنین وزارت دارایی و مالیات در 31 ژانویه اعلام کرده بود امارات متحده عربی 9 درصد مالیات شرکتی فدرال بر سود مشاغلی که از اول ژوئن 2023 شروع به کار می کنند وضع خواهد کرد. مالیات های خارجی پرداخت شده در مقابل مالیات شرکت های قابل پرداخت امارات منظور می شود، به این معنی که مالیات مضاعف وجود نخواهد داشت.

برای حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط، نرخ مالیات صفر برای سود مشمول مالیات تا 375000 درهم  یا معادل  (102000 دلار) وجود خواهد داشت.

اکتبر گذشته، OECD مستقر در پاریس گفت 136 کشور با یک توافق جهانی موافقت کرده اند تا اطمینان حاصل شود که شرکت های بزرگ حداقل نرخ مالیاتی 15 درصدی را از سال 2023 پرداخت می کنند که نشان دهنده اصلاحات اساسی در سیستم مالیاتی بین المللی است که فرار از مالیات را برای شرکت های چند ملیتی سخت تر می کند.

نزدیک به 130 کشور به یک طرحی ملحق شده اند که از رژیم حداقل مالیاتی جهانی برای اصلاح قوانین مالیاتی بین المللی حمایت می کند. قوانین جدید همچنین تضمین می کند که شرکت های چند ملیتی در هر کجا که فعالیت می کنند، سهم عادلانه ای از مالیات را پرداخت کنند.

مقامات 130 کشور که تقریباً 90 درصد اقتصاد جهان را نمایندگی می کنند، به طور مجازی در روز پنجشنبه ملاقات کردند و با اصول کلی قوانین جدید موافقت کردند.

به گفته OECD، بر اساس این توافق جهانی، کشورها سالانه حدود 150 میلیارد دلار درآمد مالیاتی جدید جمع‌آوری خواهند کرد، در حالی که 125 میلیارد دلار از سود شرکت‌های چند ملیتی به کشورهایی که در آن فعالیت می‌کنند، تخصیص خواهد یافت.

حداقل نرخ مالیات جدید برای شرکت هایی اعمال می شود که درآمد آنها بیش از 750 میلیون یورو (868 میلیون دلار) باشد.

این وزارتخانه همچنین آمادگی خود را برای رسیدگی به چالش های مالیاتی ناشی از دیجیتالی شدن اقتصاد ابراز کرد.

آنها همچنین در مورد چارچوب قیمت گذاری کربن صحبت کردند و ادامه کار OECD در زمینه اقتصادی و اصلاحات مالیاتی در امارات را بررسی کرد.

وزارت دارایی در سال 2007 توافقنامه اولیه ای را با OECD امضا کرده بود که به طور دوره ای برای ایجاد یک مشارکت مالیاتی قوی با به اشتراک گذاشتن تجربه و جستجوی راه حل برای مشکلات رایج در تبادل اطلاعات برای اهداف مالیاتی تجدید می شد.

منبع

نوشتهٔ پیشین
نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی – امارات متحده عربی
نوشتهٔ بعدی
امارات متحده عربی به دنبال جذب سرمایه گذاری 150 میلیارد دلاری مستقیم خارجی طی یک برنامه ده ساله

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

فهرست