اخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی ایران

امارات رسماً از رئیس جمهور ایران برای حضور در اکسپوی ۲۰۲۰ دبی دعوت کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز از اکسپوی ۲۰۲۰ دبی بازدید کرد و وزیر در امور همکاری های بین المللی کشور امارات نیز از دعوت رسمی امارات از رییس جمهور کشورمان برای بازدید از این اکسپو همزمان با روز ایران در این رویداد خبر داد.

محمدمهدی اسماعیلی صبح امروز ضمن بازدید از برخی بخش‌های اکسپوی 2020 در پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه حضور یافت.

در این دیدار که در محل پاویون این کشور در اکسپو امسال برگزار شد، خانم الهاشمی وزیر در امور همکاری های بین المللی کشور امارات ضمن خوش آمدگویی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان از دعوت رسمی امارات از رییس جمهور کشورمان آیت الله سید ابراهیم رییسی برای بازدید از اکسپو 2020 همزمان با روز ایران در این رویداد بین المللی در روز 18 بهمن ماه امسال خبر داد.

مدیر کل اکسپو 2020 در این دیدار همچنین از اعلام آمادگی خود برای سفر به ایران برای توسعه مناسبات فرهنگی و تعاملات میان دو کشور خبر داد و افزود: امیدوارم به زودی به ایران سفر کنم تا تبادلات فرهنگی دو کشور در بالاترین سطح خود توسعه یابد.

همچنین در این دیدار دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنانی با تقدیر از همکاری و همراهی کشور امارات با ایران در برپایی غرفه کشورمان در این رویداد جهانی گفت: ما از روابط فرهنگی گسترده میان دو کشور استقبال می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از پاویون کشورهای ژاپن، هند و روسیه در این رویداد مهم جهانی بازدید کرد.

در این بازدید غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و سیدمجتبی محفوظی رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی ایران، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس موسسه نمایشگاه های بین المللی وزارت صمت و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

بنابراین گزارش، نمایشگاه جهانی اکسپو 2020 دبی یکی از مهم‌ترین رویدادهای جهانی محسوب می‌شود که به‌ دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر آغاز شده شده از اول اکتبر 2021 تا 31 مارس 2022 به ‌مدت 182 روز در دبی برگزار می‌شود و برای 6 ماه میزبان 192 کشور جهان است.

اکسپو یا همان نمایشگاه دبی یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهانی است که بهترین‌‌های جهان برای ساخت آینده‌ای بهتر در یک مکان جمع می‌شوند. جوانان نقش مهمی در این رویداد ایفا می‌کنند و فرصت مشاهده، یادگیری و کمک به ‌شکل‌گیری ایده‌ های خلاقانه را خواهند داشت و می ‌توانند راهکارهای نوآورانه ‌ای برای ایجاد آینده ‌ای پربارتر در منطقه خاورمیانه و جهان ارائه کنند.

منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نوشتهٔ پیشین
شرایط دریافت انواع ویزای طلایی (بلند مدت) برای امارات متحده عربی
نوشتهٔ بعدی
صنعت گردشگری دبی تقویت شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست