اخبار اقتصادی اماراتاخبار

با افزایش ۱۲۸ درصدی بازدیدکنندگان داخلی و ۱۹ درصدی بازدید کنندگان بین‌المللی

مجموع بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۲۰ دبی از ۱۵ میلیون نفر عبور کرد

مجموع بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۲۰

بازدید‌های داخلی از اکسپو ۲۰۲۰ در هفته‌های گذشته ۱۲۸ درصد افزایش یافته است و تعداد بازدیدکنندگان بین‌المللی از اکسپو دبی طی هفته‌های اخیر ۱۹ درصد افزایش یافته و مجموع بازدیدکنندگان از این نمایشگاه به مرز ۱۵ میلیون نفر رسیده است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از خبرگزاری دانشجو، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازدید طی هفته گذشته از اکسپو دبی ثبت شد و مجموع بازدیدها تا روز دوشنبه (۲۱ فویه، دوم اسفند) به عدد ۱۴ میلیون و ۷۱۹ هزار و ۲۷۷ رسید.

پایگاه خبری انگلیسی زبان نشنال امارات اکسپو دبی با صدور یک مهر ویژه برای پاسپورت‌های بازدیدکنندگان، با این مضمون که «من یکی از ۱۵ میلیون بازدیدکننده هستم» عبور از مرز ۱۵ میلیون بازدید را گرامی می دارد. این مهر از دیروز (چهارشنبه ۴ اسنفد) در دسترس قرار گرفت.

طی هفته‌های اخیر، بازدیدهای داخلی ۱۲۸ درصد و بازدیدهای بین‌المللی ۱۹ درصد افزایش یافته است.

از دلایل این افزایش می‌توان جاذبه‌هایی همچون کنسرت گروه راک بریتانیایی «کلدپلی»، تورنمنت تنیس با حضور نام‌های مشهوری مانند جان مک‌انرو و کیم کلایسترس و همچنین بازدید نواک جوکوویچ  از غرفه صربستان را نام برد.

برگزارکنندگان اکسپو دبی پیش از آغاز این رویداد جهانی، ۲۵ میلیون بازدید را پیش‌بینی کرده‌اند. تاکنون غرفه برخی از کشورها به تنهایی بیش از یک میلیون بازدیدکننده داشته‌اند که هند و عربستان از جمله آن‌هاست.

برگزارکنندگان بر این باورند که در فاصله ۵۰ روز مانده تا پایان اکسپو دبی، تعداد بازدیدکنندگان همچنان روند صعودی داشته باشد.

غرفه ایران در این رویداد جهانی عملکرد مطلوبی نداشته و با انتقادهای بسیار مواجه شده است. عجیب اینکه تارنمای مربوط به آن طی یک ماه گذشته به‌روزرسانی نشده است!

نوشتهٔ پیشین
فرودگاه دوبی پرترددترین فروگاه جهان شد
نوشتهٔ بعدی
رئیس مرکز تجاری ایران در امارات اعلام کرد:اعزام هیئت تجاری و فناوری ایران به نمایشگاه انرژی خاورمیانه در دبی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست