اخبار اقتصادی اماراتاخبار

بر اساس گزارش عملکرد سال ۲۰۲۱ اعلام شد

ثبت ۱۷۹۲ شرکت جدید در منطقه آزاد عجمان

منطقه آزاد عجمان

منطقه آزاد عجمان نتایج عملکرد عملیاتی خود را در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد.  بر این اساس تعداد شرکت‌های ثبت‌شده در این منطقه آزاد تجاری و صنعتی هزار و ۷۹۲ شرکت نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌اند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، رشد چهار درصدی منطقه ازاد عجمان نسبت به سال ۲۰۲۰ نشان دهنده اعتماد رو به رشد سرمایه گذاران و شرکت های خارجی به سبد تسهیلات و مشوق های این منطقه آزاد است.

نتایج عملکرد سال گذشته میلادی منطقه آزاد عجمان همچنین نشان دهنده ضریب اشغال بالای ادارات، انبارها و فضاهای تجاری در منطقه ازاد عجمان، افزایش منابع سرمایه گذاری ورودی و افزایش صادرات و صادرات مجدد است.

شیخ احمد بن حمید النعیمی رئیس هیئت مدیره سازمان مناطق آزاد عجمان، گفت: «به عنوان سازمانی که دارای موقعیت پیشرو در کمک های حیاتی به رشد و تنوع اقتصاد ملی است منطقه ازاد عجمان به ارائه راهکارها ادامه خواهد داد و محیطی ایده آل برای رشد و گسترش کسب و کارها، برای جذب شرکت ها از سراسر جهان باقی خواهد ماند. منطقه ازاد عجمان موقعیت خود را به عنوان یک مقصد استراتژیک برای سرمایه گذاری های منطقه ای و بین المللی تثبیت کرده‌است.»

وی افزود: «تعهد به توسعه خدمات و اقدامات عملیاتی این منطقه آزاد، دستیابی به اهداف استراتژیک برای حمایت از شرکای تجاری، ایجاد ارکان یکپارچه محیط کسب و کار با شناخت دامنه وسیع امکانات و مشوق‌ها، توسعه زیرساخت‌ها و کیفیت و کارایی خدمات الکترونیک، چند مورد از دلایل موفقیت منطقه ازاد عجمان هستند.»

در سال گذشته، منطقه ازاد عجمان همچنین نرخ اشغال واحدهای اجاره‌ای را ۹۰ درصد نشان داده است که بیش از ۸۶۷ هزار متر مربع را شامل می‌شود؛ این رقم نشان‌دهنده شتاب فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری است. منطقه آزاد عجمان دارای امکانات تجاری گسترده، ۵۳۰ انبار، بیش از ۷۰۰۰ دفتر و چهار مجتمع تجاری است.»

منطقه ازاد عجمان همچنین در سال 2021، پس از تکمیل موفقیت آمیز اتوماسیون ۱۰۰ درصدی و دیجیتالی کردن خدمات خود، نقطه عطف دیگری را رقم زد. در این دوره، بیش از ۲۴۰ هزار تراکنش الکترونیکی را از طریق پورتال مشتریان خود ارائه کرد.  پلتفرم مشتریان منطقه آزاد عجمان یک پلتفرم هوشمند است که مجموعه‌ای از راهکارهای دارای رتبه پنج ستاره را برای خدمات دولت الکترونیک ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، منطقه آزاد عجمان موقعیت پیشروی خود را به عنوان یک مشارکت‌کننده فعال در فعالیت‌های صادراتی و صادرات مجدد در عجمان تقویت کرد و ۲۲ درصد از کل فعالیت های صادراتی و ۲۴ درصد از کل فعالیت‌های صادرات مجدد عجمان در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داد.

نوشتهٔ پیشین
آمادگی امارات برای توسعه فناوری‌های سیستم‌های بدون سرنشین
نوشتهٔ بعدی
فرودگاه دوبی پرترددترین فروگاه جهان شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست